Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Juniorští hokejisté finišují s přípravou

22 2001
Pardubice - Závěrečnou přípravu před juniorským mistrovstvím světa, které se uskuteční od 25. prosince do 4. ledna v Pardubicích a Hradci Králové, dnes zahájili v dějišti turnaje čeští hokejisté. Svěřenci trenérů Jaroslava Holíka a Pavla Hynka, kteří budou obhajovat zlaté medaile z předešlých dvou šampionátů, se odpoledne sešli v Pardubicích a v podvečer absolvovali první trénink.

Bez úlev jej absolvoval i útočník Martin Podlešák, který má z prvního přípravného utkání proti Pardubicím potíže s třísly a jeho start na mistrovství je ohrožen. "Nechali jsme ho normálně trénovat, ale večer ho bude ještě kontrolovat lékař," podotkl Holík. S týmem se připravuje i forvard Radek Dlouhý, který by případně Podlešáka v nominaci nahradil. "Definitivní rozhodnutí padne až pětadvacátého," řekl český kouč. Vedle Dlouhého se na ledě objevil také třetí gólman Petr Šulan.

Dnešní příprava byla stejně jako zbývající dva tréninky před vstupem do turnaje zaměřena na prvního soupeře - celek Spojených států amerických. V neděli dostanou trenéři videokazety se záznamy z přípravných utkání Američanů na kempu ve Švýcarsku. "Podíváme se na to a pak hráče upozorníme na jejich hru. Zejména na přesilovky," uvedl Holík. Hokejistům ale video pouštět nebude. "To je zbytečné," tvrdil kouč.

Až po tréninku se výprava odjela ubytovat do hotelu Štika, kde zůstane v průběhu celého mistrovství. Ostatní týmy pardubické skupiny budou bydlet v hotelu Labe.

Zahajovací zápas juniorského šampionátu čeká české hokejisty v úterý od 14 hodin a v on-line reportáži jej můžete sledovat na iDNES.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze