Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Juniory asi povede Hadamczik

18 2003
Praha - Hokejový kouč Jaroslav Holík po dvou titulech mistra světa a dvou neúspěších definitivně odchází od juniorské reprezentace do penze. A pravděpodobně jej nahradí Alois Hadamczik, trenér Sparty. „Právě s ním budu jednat jako s prvním,“ prohlásil předseda svazu Karel Gut. „Když se hlasovalo o kouči pro áčko, prohrál se Slávou Lenerem jenom o prsa. Ve středu máme schůzku. Když bude mít zájem...“ Holík své rozhodnutí skončit oznámil tento týden výkonnému výboru svazu. Hodlá se věnovat rodině, občas vyrazí za synem Robertem do Spojených států.

Hadamczika váže smlouva ve Spartě, nicméně on by rád zvládal obě role najednou. „V pondělí se zbavím podílu ve fotbalovém Baníku, dál chci pracovat jenom v hokeji,“ řekl včera před zápasem Sparty ve Zlíně. „A dvacítku jsem vždycky chtěl dělat.“

Kariéra padesátiletého muže se slibně rozvíjí. Nejprve vyvedl Třinec z nižších soutěží až do finále extraligy. Působil v Německu, o český titul později bojoval i s Vítkovicemi.

V prosinci se ujal mdlé Sparty a mužstvo se pod ním výrazně probralo. Jestliže nastoupí k juniorské reprezentaci a uspěje, k národnímu týmu seniorů mu bude zbývat jediný krůček.

Plány mu nezhatí ani vedení pražského klubu. „Mám od Sparty svolení,“ oznámil Hadamczik. Zdá se, že jeho jmenování takřka nic nepřekáží. „Rozhodovat ale bude ve výkonném výboru víc lidí,“ namítá trenér.

Mezi dalšími kandidáty se údajně nacházejí jména Jaromír Šindel, Jiří Kalous či Vladimír Caldr. Jeden z nich by mohl případně být Hadamczikovým asistentem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze