Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Juniory čeká prověrka před šampionátem

25 2001
Praha - Poslední přípravný turnaj před juniorským mistrovstvím světa čeká v listopadu českou hokejovou reprezentaci do 20 let. Svěřenci trenérů Jaroslava Holíka a Pavla Hynka, kteří budou v domácím prostředí v Hradci Králové a Pardubicích obhajovat zlaté medaile, se představí na Turnaji čtyř ve Finsku. "Jedná se o poslední možnost vyzkoušet další hráče a oproti předešlému turnaji jsme vyměnili více než polovinu kádru," uvedl asistent trenéra Pavel Hynek.

Podle něho se na sedmi akcích tohoto věkového výběru představilo již více než 70 hráčů. "Každý z nich dostal příležitost minimálně třikrát, takže domácí i zámořské hráče máme dobře zmapované. Ve Finsku se pro pozvané jedná o poslední zkoušku před širší nominací," dodal Hynek.

Česká juniorská reprezentace se sejde v neděli 4. listopadu ve Slaném a do Finska odletí o dva dny později. Od čtvrtka 8. listopadu se poté postupně utká ve Vaase s domácím týmem, Švédskem a Ruskem.


Nominace:
brankáři:
Lukáš Hronek (Slavia Praha), Jaroslav  Hübl (Litvínov)

obránci:
Lukáš Poživil, Petr Macholda (oba Litvínov), Jan Hanzlík (Sparta Praha), Ondřej Němec (Vsetín), Miroslav Blaťák (Zlín), Petr Punčochář (Karlovy Vary), Jiří Matějček (Třinec), Pavel Staněk (Jihlava)

útočníci: Jiří Hudler, Petr Vampola, Lukáš Valko (všichni Vsetín), Jiří Novotný, Michal Vondrka (oba České Budějovice), Aleš Staněk, Jan Boháč (oba Třinec), Tomáš Netík (Sparta Praha), Jan Švík (Plzeň), Petr Domin (Karlovy Vary), Radek Dlouhý (Slavia Praha), Martin Beck (Rosice)

Program turnaje:
Čtvrtek 8. listopadu: Finsko - ČR (Vaasa), Švédsko - Rusko (Närpitö).
Pátek 9. listopadu: Rusko - Finsko (Pietrsaari), ČR - Švédsko (Vaasa).
Sobota 10. listopadu: ČR - Rusko (Vaasa), Švédsko - Finsko (Vaasa).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze