Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jurík se vrací k trénování, na Slovensku bude koučem Martina

Juraj Jurík, který uplynulých pět let dělal asistenta ve Zlíně, je nově trenérem slovenského Martina. | foto: ČTK

6 2017
Na zlínské trenérské lavičce strávil pět let, během nichž se mu povedlo oslavit titul. Nyní se Juraj Jurík posouvá z pozice asistenta do role hlavního trenéra. Od nové sezony povede slovenský Martin.

„Na Zlín budu vzpomínat rád, bylo to krásných pět let,“ netají se navzdory předčasnému konci Jurík, který bude hlavním koučem po šesti letech a poprvé v nejvyšší soutěži. K semifinalistovi slovenské extraligy jde nahradit trenéra Paukovčeka, který klub dovedl po sedmi letech mezi nejlepší čtyři mužstva. Ve čtvrtfinále přitom Martin vyřadily favorizované Košice. Jenže Paukovček po sezoně zamířil domů do Liptovského Mikuláše.

„Byl to velký úspěch, který bychom chtěli zopakovat. Ale nebude to snadné. Obhájit dobrý výsledek je vždycky těžší,“ poznamenal Jurík. „Zvlášť ve městě, kde je hokej hodně populární.“

Jak je v tamní soutěži zvykem, podepsal roční smlouvu. Asistenta hledá spolu s vedením klubu. Jasno má v tom, že chce někoho místního. „V Česku bych si vzal někoho s sebou, o něm mám přece jen větší přehled. Ale za hranicemi potřebujete někoho, kdo soutěž sleduje delší dobu,“ vysvětlil.

V jednom má ale jasno. Hodlá dát svému kolegovi stejný prostor, který dostal od Rostislava Vlacha ve Zlíně, kde často vedl tréninky.

„U Rosti jsem se hodně přiučil, chtěl bych toho využít,“ potvrdil.

Kádr se zatím tvoří, příprava na novou sezonu začne až v polovině května. Klubovému vedení už své představy naznačil.

„Na Slovensku se většinou uzavírají roční smlouvy, takže složení týmu není úplně jasné. Chtěli bychom udržet kostru, ale bude záležet na financích,“ upozornil.

Je velmi pravděpodobné, že v soutěži se potká i se svým stejnojmenným synem. V Žilině patřil Jurík mladší k nejproduktivnějším hráčům a nyní zvažuje ze tří nabídek.

„Asi by nebylo nejlepší, kdybychom byli spolu v jednom mužstvu,“ pousmál se otec.

Začátek angažmá v Martině ovšem provázejí nečekané trable, které klub postihly. Policie tam ve čtvrtek udělala zátah kvůli podezření z ekonomické trestné činnosti. Zajímalo ji účetnictví z let 2014 a 15.Najdete na iDNES.czmobilní verze