Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


K Vajgaru se vrátí slavní jindřichohradečtí hokejoví odchovanci

Obránce Zbyněk Michálek (na snímku s koučem Aloisem Hadamczikem) bude spolu s Alešem Kotalíkem hlavní hvězdou akce. | foto: ČTK

15 2008
Víkend s odchovanci. Tak si mohou dovolit v Jindřichově Hradci nazvat třídenní akci, ve které budou mít hlavní slovo slavní hokejisté. Někteří za místní klub nějaký čas hráli. Většina z pozvaných hráčů v něm začínala.

HC Vajgar vychoval spoustu slavných borců. Dnes od 16 hodin se s některými z nich fanoušci sejdou při besedě a autogramiádě, na kterou budou k prodeji připraveny karty. K vidění budou i trofeje hráčů. 

V 18 hodin začne aukce, ve které se vydraží hokejisty věnované dary. "Vyvolávací cena dresů bude 1 000 korun," uvedl organizátor akce Viktor Lukáš. Za takovou částku podobný dres jen tak neseženete.

. Obsah aukce

Dresy Phoenixu (Zbyněk Michálek)
Reprezentace Česka (Jiří Novotný, Vladimír Sičák, Josef Straka)
Reprezentace Německa (Petr Fical)
HC České Budějovice (Petr Šachl)
Karlových Varů (Jakub Kraus)
San Jose (Milan Michálek)
Buffala (Aleš Kotalík)
Hokejky Jana Marka, Zdeňka Ondřeje

Zítra od 10 hodin se bude hrát turnaj mládeže a za hokejové týmy nastoupí i slavní hokejisté. Celky se budou jmenovat podle nich. Každý hráč si bude z mladých hokejistů do svého kádru vybírat.

Na závěr kolem 16. hodiny vyvěsí členové klubu vlajky se jmény a podpisy slavných hráčů klubu. Těch, co hráli či hrají v reprezentaci či v NHL.

A také bude ke stropu haly stoupat jméno Václav Pitel. "Je to ikona našeho klubu," podotkl Lukáš. Součástí budou i soutěže diváků o ceny od sponzorů.

Od 16 hodin bude na Tyršově stadionu koncert kapel Kabanos, Metalmor, No surrender, Prowizorium. Vstupné bylo v předprodeji 100 korun, na místě bude 120 korun.

V neděli v 10 hodin začne míčový sedmiboj v tenisu, stolním tenisu, streetballu, házenkářských sedmičkách, fotbalových penaltách, volejbalu a nohejbalu.

"Budou připravené stánky a doprovodný program," uvedl Lukáš dále. "Celý výtěžek ze všech tří dnů, pokud bude, bude věnovaný na mládežnický hokej," dodal.

"Příští rok bude mít hokej v Jindřichově Hradci jubileum a podobnou akci uspořádáme v červnu," slibuje za organizátory Viktor Lukáš, šéftrenér mládeže v klubu.

Je to proto, že v srpnu už jsou někteří odchovanci ve svých současných klubech nebo jinde v zahraničí a chystají se na novou sezonu.

Petr Fical je v Německu, Zdeněk Ondřej na turnaji v Bratislavě, Petr Sailer na turnaji v Drážďanech. Do svých klubů v Rusku odletěli Josef Straka, Tomáš Rolinek nebo Jan Marek. I když právě ten se v neděli večer má vrátit nakrátko domů.

Přesto se můžete sejít s dalšími slavnými hráči. Aleš Kotalík, Jiří Novotný, Jiří Vašíček, Jiří Veber, Zbyněk Michálek či Vladimír Sičák a další se jistě představí.Najdete na iDNES.czmobilní verze