Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kaberle je stále v organizaci Caroliny, možná zůstane i v NHL

František Kaberle zůstává v organizaci Caroliny. | foto: Reuters

31 2008
Z listiny volných hráčů si Františka Kaberleho nestáhl žádný z celků NHL. Zkušený kladenský odchovanec tak nadále zůstává v organizaci Caroliny Hurricanes, která s ním překvapivě přestala počítat.

"Je to součástí businessu," opakoval Kaberle slova generálního manažera Caroliny Jima Rutherforda.

Hurricanes českého beka umístili na listinu volných hráčů v pondělí 29. prosince. Žádný z konkurenčních celků NHL o jeho služby neprojevil zájem a tak jej v pětatřiceti letech čeká působení na farmě v nižší AHL.

O nepříjemné situaci Kaberleho z části rozhodl poměrně vysoký kontrakt (2,2 milionu dolarů pro letošní a stejná výše i pro příští sezonu) a zejména časté zdravotní potíže. V úvodu letošní sezony vynechal dokonce 24 duelů poté, co utrpěl zlomeninu pravé nohy a komplikace jej pronásledovaly i po rekonvalescenci.

"Po tom zranění jsem moc nedostával prostor. S kontraktem ještě na další rok bylo dost pravděpodobné, že si mě nikdo nestáhne. Přitom před sezonou jsem se cítil skvěle. Je to smůla," hodnotil objektivně obránce se zkušenostmi z pět stovek utkání v NHL své setrvání v organizaci Hurricanes.

Odsun na farmu se však může za určitých okolností při nejmenším oddálit. Zkouška ze strany vedení, zda po Kaberlem bez nutnosti náhrady sáhne konkurence, selhala. Klubu se teď sice zvýší prostor pod platovým stropem, na druhou stranu jednocestný kontrakt zajistí Kaberlemu stejný příjem i na farmě. Navíc v době, kdy si obránce Niclas Wallin obnovil zranění kotníku, se na volné místo v sestavě nabízí právě český bek.

Na otázku zámořského listu The News Observer, zda je to úleva, že Kaberle nakonec prošel waiver listinou bez povšimnutí kouč Paul Maurice přikyvoval s šibalským úsměvem na tváři.

"Není to nic nového. Podobné věci se v lize dějí běžně. Pro některé hráče to může dokonce znamenat zlomový bod v kariéře. V kempu Frankie z mého pohledu makal na sto procent a vypadalo to s ním dobře. Po zranění se ovšem neprezentoval ve stejném světle a naopak se chytli naši mladí obránci. Samozřejmě z toho není nadšený, ale vyrovnal se s tím dobře," řekl trenér Maurice.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze