Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kaberle: Přijeli jsme pro zlato, ne prohrát čtvrtfinále

Zklamaní hokejisté po prohraném čtvrtfinále. Tomáš Kaberle je úplně vlevo. | foto: ČTK

15 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - "Prohráli jsme zápas, který jsme měli vyhrát," řekl kapitán hokejové reprezentace chvíli po čtvrtfinále mistrovství světa. Tomáš Kaberle mluvil vyrovnaně, ale pak přiznal: "Teď je všechno moc čerstvé, člověk by byl nejradši sám."

Co se vám honí hlavou?
Je těžké něco vykládat. Byli jsme tu kvůli posledním třem zápasům a bohužel to nevyšlo.

Která chyba z utkání vás mrzí nejvíc?
Že jsme v závěru neubránili vedení 2:1. Byli jsme Švédsku vyrovnaným soupeřem, ne-li chvílemi lepším. Přijeli jsme pro zlatou medaili, ne prohrát čtvrtfinále.

V prodloužení jste ubránili oslabení, a pak přišel gól. To je pořádně k vzteku, že?
Ubránit přesilovku čtyři na tři je těžké. Švédové měli šance, dvakrát jsme se tam protočili, ale gól nakonec nedostali. Ten přišel až potom a ještě takovýhle smolný... Nedá se nic dělat, nehraje se na šance. Na konci měli holt víc štěstí Švédové.

. "Jsem rád, že přijelo hodně kluků z NHL. Není to pro ně lehké, jsou vyždímaní ze sezony a je hezký, když chtějí reprezentovat. Chtěli jsme v Kanadě vyhrát, nikdo sem nejel jen tak si zahrát."

Říkali jste něco brankáři Hniličkovi, na kterého byl před zápasem velký tlak?
Předvedl výborný výkon, všichni do toho dali všechno. V prodloužení jsme při oslabení nechali na ledě hodně sil a už jsme nedokázali pokrýt tu dorážku. Těžko o tom mluvit, když jsme prohráli.

Všichni se shodujete, že jste tu měli silný tým. Je o to větší škoda, že jste vypadli?
Silný byl určitě, kluci se nemají za co stydět. Dali jsme do toho všechno, ve všech sedmi zápasech. Byly tam sice chvilky, kdy jsme nehráli, jak jsme chtěli, ale to má každé mužstvo.

Nemrzí vás, že stačilo mít o bod víc a hráli jste ve čtvrtfinále se Švýcarskem?
To je úplně jedno. Když chce mužstvo uspět, musí porazit každého. Může se spekulovat, ale od toho jsme tady nebyli. Měli jsme Švédy porazit.

Na turnaji jste byl poprvé kapitánem, jaká to byla zkušenost?
Každý turnaj a zápas za nároďák je zkušenost. Hlavně pro mladý. Aspoň do budoucna zjistí, jak to chodí. Aby byli silnější a cílevědomější, prospěje jim to. A je jedno, jestli odehrajete jeden nebo padesát zápasů.Najdete na iDNES.czmobilní verze