Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kaberle se smál: Snad mě v Kanadě nezmlátí

Česká radost, Tomáš Kaberle - Tomáš Kaberle se raduje se spoluhráči z bronzové medalie | foto: Reuters

24 2008
Praha - Tomáš Kaberle má ze sebou těžkou sezonu v NHL. S Torontem potřetí za sebou nepostoupil do bojů o Stanley Cup. Pozvánku do národního mužstva ale opět neodmítl. Stejně jako v minulých letech. "Když se mužstvo nedostane do play-off, člověk musí najít nějakou další motivaci," říká zkušený hokejový obránce.

Jakým slovem byste charakterizoval letošní sezonu v NHL?
Neúspěšná. Play-off byl náš cíl a my jsme ho nesplnili. Už potřetí za sebou. Budeme muset každý popřemýšlet, čím to bylo.

Vy už jste popřemýšlel?
Nepovedla se nám první polovina. Začalo se nám dařit až ke konci sezony, ale to už nešlo dohnat. Důležité jsou divizní zápasy, ve kterých s každým soupeřem hrajeme osm zápasů. Tam se láme chleba. A nám se v nich nedařilo.

Trápí vás to ještě?
Už ne, to není dobré pro psychiku. Člověk musí hlavně zapomenout a dívat se dopředu, k další sezoně. Teď už myslím jenom na mistrovství.

Sledujete ještě boje o Stanley Cup v televizi?
Jenom když se v noci probudím (smích). Takhle už jsem pár třetin viděl, ale rozhodně si nenařizuju budíka, abych kvůli tomu vstával.

Nepřemýšlel jste, že po takové sezoně na mistrovství nepojedete?
Člověk je z toho samozřejmě unavený. Zápasů je strašně moc. Ale když se mužstvo nedostane do play-off, tak člověk musí najít nějakou další motivaci.

Jak se vám zatím zamlouvá rodící se soupiska českého týmu? Účast přislíbili zkušení hráči, jako jsou Eliáš, Erat...
Myslím, že se tady rýsuje dobré mužstvo. Mám radost, že kluci přijedou. Mohli bychom uhrát nějaký dobrý výsledek. Důležité ale ještě bude, jaká se vytvoří parta a jak se sehrajeme těsně před začátkem turnaje.

S jakým výsledkem z mistrovství byste byl spokojen?
Musíme se dostat hlavně přes čtvrtfinále. To je hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Uděláme pro to vše. Až pak můžeme přemýšlet dál.

Kdo podle vás bude patřit k favoritům?
Asi Kanada. Každý rok hraje zápas od zápasu lépe. Vyhrála loni, letos navíc hraje doma.

V zámoří nemá mistrovství světa takovou prestiž jako v Evropě. Nemáte obavy, že nebudou na zápasy chodit fanoušci?
Je pravda, že když jsem odlétal, tak se v Kanadě o mistrovství ještě vůbec nemluvilo. Uvidíme, jaká bude atmosféra. Věřím ale, že lidi si cestu na stadion najdou.

Může atmosféře na stadionech pomoci, že se hraje v Quebecu a Halifaxu, tedy ve městech, kde nesídlí žádný klub NHL?
Určitě ano. V Kanadě je hokej sport číslo jedna. Spousta lidí se na NHL vůbec nedostane, tak se určitě půjdou rádi podívat na mistrovství, kde bude hrát řada skvělých hráčů.

Nepůjdete se podívat na NHL? Montreal, který je nedaleko, hraje play-off s Philadelphií...
Podíval bych se rád, ale uvidíme, jaký budeme mít program. Ale mám trochu strach, aby mě tam někdo nezmlátil (smích). Mezi Torontem a Montrealem je velká rivalita.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze