Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kaberle vyhrál golfový turnaj

15 2003
Karlovy Vary - Tomáš Kaberle, obránce hokejistů Toronta, zvítězil v pátečním golfovém turnaji s názvem Zlatá hokejka. K absolvování hřiště s osmnácti jamkami a parem 72 potřeboval 94 úderů, o plných deset více než Milan Hejduk, nicméně po přepočtu výkonů vzhledem k handicapu nasbíral úctyhodných 53 bodů.

Třetí místo dnes obsadil v hodnocení hokejistů z NHL forvard Pittsburghu Martin Straka se ziskem 41 bodů.

Golfový turnaj byl součástí sportovně-společenských akcí, které vyvrcholí v sobotu v hotelu Thermal slavnostním vyhlášením výsledků 35. ročníku ankety Zlatá hokejka.

Nejžhavějším kandidátem na trofej pro nejlepšího českého hráče uplynulé sezony je Hejduk, který v pátečním turnaji ztratil na Kaberleho devět bodů a skončil druhý. V celkovém součtu s turnajem Karlovarská trefa, který se hrál ve Varech minulý týden, však Hejduk s přehledem dominoval a získal tzv. Charity Trophy.

Vyhlášený golfový nadšenec Jaroslav Špaček potřeboval 85 úderů a vzhledem ke svému nízkému handicapu skončil až v hloubi startovního pole na 70. pozici.

Svoje umění s bílým míčkem v lázeňském městě pilovali rovněž Jan Hlaváč, Martin Ručinský, Václav Prospal, Radek Dvořák, Petr Bříza a Jiří Šlégr; nechyběli však třeba ani šéf fotbalové Sparty Vlastimil Košťál, kouč národního týmu Slavomír Lener a jeho bývalý kolega Ivan Hlinka.

Obhájce vítězství z minulého týdne Milana Hniličku vyřadilo poraněné koleno. "Golfu se věnuji tak pět let, ale teprve tohle léto jsem měl to štěstí, že si mohu zahrát více než jen dva nebo tři turnaje. Letos je ta pauza nějak dlouhá," připomněl s úsměvem Hejduk nečekané vyřazení Colorada hned v prvním kole play off uplynulé sezony NHL, díky němuž si stihl zahrát i na MS ve Finsku.

V konkurenci týmových přeborníků v golfu, k nimž prý patří především brankář Patrick Roy a útočníci Joe Sakic či Peter Forsberg, však nejlepší střelec Colorada a celé NHL patří jen mezi průměr. "Ale rád bych se posunul trošku vpřed," přiznal a upřesnil, že si s sebou bere golfové nádobíčko i na cesty při sérii zápasů venku.

Příjemné atmosféře v zeleni golfového pažitu propadl také Vladimír Růžička. Mistr světa z roku 1985 a kapitán olympijských vítězů z Nagana prý vyrazí na hřiště minimálně jednou týdně. "Člověk si vyčistí hlavu, je to ohromná pohoda. Tady jsem zahrál osmdesát sedm úderů, ale jsem spokojený," hlásil. "Na to, že mám novou sadu holí..."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze