Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kaberle z Atlanty má zlomenou nohu

5 2001
A t l a n t a - České obránce Atlanty v zámořské NHL stíhá smůla. Petr Buzek odvrací chmury o konci sezony kvůli otřesu mozku, teď si zlomil kůstku na chodidle František Kaberle a nebude hrát šest týdnů. Trojnásobný mistr světa a v současné době nejlepší zadák mužstva nejdříve dostal předminulou neděli tvrdou ránu do nohy, když obětavě blokoval ránu jednoho z hráčů Pittsburghu. Přesto se zapřel a za další dva dny znovu naskočil na led. Ve čtvrtek při tréninku se však rychle otočil a v noze mu prasklo. Rentgen byl jasný, je to zlomené.

"Je to hrozné. Ale se zraněními se prostě nedá nic dělat," prohodil generální manažer Atlanty Don Waddell. V kádru se v průběhu ledna potýkalo se zdravotními problémy šestnáct hráčů. "Nejde jen o počet zranění. Ale zarážející je hlavně jejich vážnost. Něco podobného jsem před tím nezažil," zoufá Waddel. Podle aktuálního seznamu zraněných je mimo hru devět hráčů Atlanty.

Nejvážnější je situace kolem urostlého beka Petr Buzka. Patálie s otřesem mozku ho sužují už od třetího zápasu sezony, žádné zlepšení nepřineslo ani vyšetření u známého montrealského neurochirga.  

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze