Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kabina hokejistům nabízí solidní komfort

16 2004
Praha - Hokejisté se chystali na páteční trénink v Sazka Areně a zámečníci ještě v jejich kabině montovali zámky. Čile se pracovalo i pod posuvnou tribunou, kudy hráči chodili na led. Když procházel brankář Petr Bříza, zavadil výstrojí o lešení, které se nebezpečně rozhýbalo. Přípravy na hokejový šampionát vrcholí. „Ale můžeme být rádi, že takovou arénu máme,“ řekl obránce Jaroslav Špaček.

Vysočanská hala měla být postavena podle Nationwide Areny, v níž hraje tým NHL Columbus Blue Jackets, jehož je Špaček klíčovým zadákem.

„Ale takovéto moderní haly si jsou všechny hodně podobné, není stejná,“ tvrdí zkušený reprezentant.

Kabina českého týmu je komfortní, hráčům nabízí velké pohodlí. „Vypadá velmi dobře a je vybavená na vysoké úrovni. Je dobře, že je v ní bazén a vířivka,“ pochvaluje si Špaček.

Právě v těchto prostorách stráví hokejový tým během šampionátu nejvíce času. I proto je její vybavení tolik důležité.

Jak vypadá kabina českého týmu
Na modrých dveřích, které od střídačky dělí jenom pár kroků, je nalepen český státní znak. Přímo proti dveřím je místnost, kde mají hráči odložené hokejky, dveře vpravo pak vedou do šatny.

Prostorná obdélníková místnost je osvícena zářivkami, na stěně je zavěšena televize s velkou obrazovkou. Na zemi leží modrý koberec, který po straně lemuje červený. U stěny jsou lavice, kde má každý hokejista svou jmenovku, uprostřed stůl.

Z hlavní šatny vede dlouhá chodba, napravo je posilovna a rozcvičovna se dvěma televizemi na stěně, s rotopedy, činkami a ribstolemi. Vlevo vedou dveře na toalety a do sprch. Ty jsou propojeny s další místností, kde je sauna, vířivka a bazének s chladnou vodou.

Naproti přes chodbu je odpočívárna. Místnost zatím zeje prázdnotou. „Tady máme objednané sedací soupravy, kde si kluci budou moct sednout s kafíčkem a přečíst noviny. Sedačka měla být dodána v pátek. Zatím tu není, ale nechci, aby to vyznělo, že si stěžuju,“ řekl masér Petr Bílek.

Když chodbou pokročíte dál, je nalevo suchá šatna se skříňkami na osobní věci hráčů, další dveře vedou do masérny. Naproti je suché šatně je místnost trenéra. Tam bude v příští sezoně hlavním šéfem kouč Slavie Vladimír Růžička. „Pěkné ne?“ usmál se. „Budeme tady v den zápasu na rozbruslení, to bude i v hale kancelář. Ale zázemí Slavie zůstane v Edenu,“ říká slávistický šéf a asistent reprezentačního týmu.

Vedle šatny trenérů je sklad. „Ale ten je tak velký, že ho ani nevyužijeme,“ řekl masér Bílek. Chodba končí skladem, kde mají maséři a kustodi složené své potřeby.

Zázemí mají hokejisté zajištěné komfortní. „To je dobře. Kvůli soukromí zůstaneme v kabině po zápase klidně o hodinu déle. Na hotel nebudeme pospíchat,“ usmál se Jaroslav Špaček. Zkušený obránce si nejvíc pochvaluje vířivku. „Jsem rád, že už je napuštěná. Každé ráno se do ní naložím,“ plánuje.

Sedačky v hale už jsou namontované, led je sněhobílý
Po desáté hodině se hokejisté ze svého království začali trousit na led. Trénink té části týmu, která neodjela k zápasu do Moskvy, vede dvojice Vladimír Růžička – Marian Jelínek. Hala je osvětlena, sedačky, které ještě za jednou brankou chyběly při finálových zápasech Slavie, jsou již na svých místech. Led je zatím čistý, bez reklam, stejně tak mantinely.

„Je dobře, že už trénujeme tady. Alespoň si na led zvykneme,“ pochvaluje si Jaroslav Špaček. S týmem jde po příletu ze zámoří poprvé na led Radek Dvořák, posila z Edmontonu. Do Prahy přiletěl ve čtvrtek odpoledne. „Uvidíme, jak mi to půjde. Přece jenom, mám za sebou dvacet hodin cestování. Snad se do toho rychle dostanu,“ věří křídelní útočník a dvojnásobný mistr světa.

První zápas v Sazka aréně odehrají hokejisté 22. dubna proti Kanadě, do šampionátu vstoupí 24. dubna utkáním proti Lotyšsku.

Útočník Aleš Hemský vychází z kabiny českého hokejového týmu v Sazka Areně.

Kabina českých hokejistů. Vladimír Růžička (vpravo), asistent trenéra Lenera, uděluje pokyny Františku Kaberlemu (vlevo) a Davidu Výbornému.

Součástí kabiny českých hokejistů je i posilovna a rozcvičovna vybavená rotopedy. Na snímku František Kaberle (vlevo) a Michal Sup.

Hokejisté se připravují trénink reprezentace. Zleva Jaroslav Špaček, František Kaberle a David Výborný.

Kabina českého hokejového týmu. Výstroj hokejistů.

Hokejisté nazouvají brusle před tréninkem reprezentace. Na snímku Milan Kraft (v popředí), Václav Prospal a Radek Dvořák.

Milan Kraft (vlevo) a Václav Prospal se připravují na trénink hokejové reprezentace.

Obránce Jaroslav Modrý si připravuje hokejku před tréninkem hokejové reprezentace.

Posilovna v kabině českých hokejistů. Při cvičení na rotopedu mohou hokejisté sledovat televizi.

Vladimír Růžička (vpravo) a Marian Jelínek připravují v místnosti pro trenéry cvičení pro hokejisty.

Čeští hokejisté vyjíždějí na trénink v Sazka Areně. Hala už je připravená pro mistrovství světa.

Hokejisté mohou v kabině relaxovat v bazénu s vířivkou, či se zchladit v bazénku se studenou vodou po použití sauny.Najdete na iDNES.czmobilní verze