Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kabina mistrů? Gólmani na židli, trenéři stojí

29 2001
Kolín nad Rýnem - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Všichni se budou snažit obhájce titulu otravovat. Vždyť přece není možné, aby vyhráli potřetí v řadě. Podobně se před vypuknutím světového šampionátu spekulovalo o přístupu k české hokejové reprezentaci. Plané výmysly? Zdá se, že ne... Už trable se vztyčením české vlajky leccos naznačily, naprostý chaos s dopravou do Kolína to jen potvrdil. "Zlatý Rusko," utrousil matador Jiří Dopita. Výrok nepotřebuje žádný komentář. A to ještě netušil, co bude následovat. Třiadvacet mistrů světa se muselo na stadioně v Kolíně vmáčknout do dvou směšných kamrlíků.Zde si přečtěte o problémech při stěhování týmuPodívejte se na fotogalerii z kabiny

"Sedíme tam jako na fotce," pokrčil rameny Viktor Ujčík. "Ale my jsme na tom ještě dobře, gólmani mají jenom židle..." Utrmácení kustodi, kteří přes noc vláčeli výstroj do auta a potom převáželi z Norimberka do Kolína, důstojnější kabiny pro hokejovou velmoc nevyhádali. "Fakt jsme tomu nemohli zprvu uvěřit," vzpomíná Pavel Vlašic. "Šoupli nás do jedné místnosti tak pro osm lidí. A řekli: to musí stačit."

Po půl hodinové slovní přestřelce přidělili pořadatelé mužstvu ještě jednu stejnou šatnu. "Takže 23 kluků na 16 míst. Slušné, ne?" krčí rameny další kustod Petr Bílek. "Samozřejmě jsou z toho hráči rozladění. Ale co nám zbývá?" ptá se manažer týmu František Černík. "Protestovat? Vždyť oni tady nic jiného nemají."

Oproti veškerým zvyklostem se v supermoderní aréně pro 18 000 diváků nenašla ani místnost pro trenéry. "Ti jsou tady," ukazuje masér na stolek zašoupnutý v rohu. Na dvou přiložených židlích sedí gólmani, kouči nejúspěšnějšího týmu devadesátých let asi musí celou dobu postávat... A jak se dostat ven ze zastrčené kabiny? Problém, třeba David Moravec to zkoušel sám. "Tudy?" ptá se. Zamíří do levé chodby, za pět minut se vrací. "Takže tudy ne."

Ani cesta do kolínského hotelu, kde hráči po nočním letu přespali, není příliš pohodová. Trvá téměř tři čtvrtě hodiny. "Na to, že jsme tady jedinou noc, to mohlo být trochu blíž," přiznal útočník David Výborný. Na pokojích si odpoledne chvilkou zdřímnou, dají si lehkou svačinku a potom vyrazí zpátky na stadion.

Dát jim dva rychlé góly a bude klid, radí Ujčík
Od 20 hodin je čeká pořádné peklo. Téměř dvacet tisíc hlučných německých fanoušků, po celodenním bloubání okolo haly navíc jistě řádně občerstvených. "No, bude to něco. Ideální by bylo dát jim hned v úvodu dva góly a bude klid," radí Viktor Ujčík.   

Kustodi stěhují výzbroj hokejistů do šatny na stadionu v Kolíně nad Rýnem

Masér Vašic pomáhá stěhovat výzbroj hokejových reprezentantů do šatny na stadionu v Kolíně nad Rýnem

Kustodi národního týmu celou noc nespali, museli přesunout výstroj z Norimberka do Kolína kvůli nedělnímu zápasu s domácím Německem. Hodně se nadřeli hlavně při tahání podobných beden.

Masér Pavel Křížek rovná po dopoledním rozbruslení hráčskou výstroj v miniaturní kabině. Mistři světa se musí vejít do dvou malých místností, místo 23 hráčů se jich tam pohodlně vejde pouze šestnáct.

Takhle vypadá hráčská kabina těsně po dopoledním rozbruslení. Maséři ještě nestačili výstroj uklidit a pečlivě ji každému hráči srovnat na místo.

Takhle vypadá hráčská kabina těsně po dopoledním rozbruslení. Hokejisté odešli, teď začíná práce pro kustody a maséry. Prostoru pro hráčed moc není, organizátoři mistrům světa přidělili pouze dvě malé místnosti.

Autor:


Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze