Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zastupitelé dotaci nedají, Kadaň možná ztratí první ligu

TVRDOST U MANTINELU. Momentka z prvoligového hokejového duelu České Budějovice vs. Kadaň | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

26 2014
Prvoligový hokej by mohl v Kadani skončit. Znovu o tom uvažuje generální manažer Pirátů Chomutov Jaroslav Veverka mladší, který vlastní prvoligovou licenci i v SK Kadaň. Důvodem je čtvrteční rozhodnutí kadaňských zastupitelů, kteří zamítli jeho žádost o mimořádnou dotaci 1,3 milionu korun.

„Město o hokej zájem nemá. My jsme přitom chtěli mimořádný příspěvek vůbec poprvé. V této situaci musíme zvážit, jestli v Kadani zůstaneme. Prvoligovou licenci můžeme prodat i do jiného města,“ komentoval rozhodnutí zastupitelů Veverka. O přesunu 1. ligy z Kadaně už přitom uvažoval před časem, jednal mimo jiné s Bílinou.

Peníze, které žádal od Kadaně, byly podle Veverky určené vyloženě na výchovu zdejší mládeže. Částka by částečně pokryla náklady na cestování, trenéry či stravu mladých hokejistů. Někteří zastupitelé ale byli proti mimořádné dotaci, protože podle nich dává město už dost peněz na provoz zimního stadionu.

Dalším se pak zdálo financování SK Kadaň neprůhledné, protože část hokejových aktivit dělá občanské sdružení SK Kadaň, část akciová společnost SK Kadaň. Přesto schválení dotace scházel jediný hlas.

Zástupci klubu se zastupitele snažili přesvědčit, že jde jen o část nákladů na mládež, zbytek doplácejí Piráti. Doprava dětí z Kadaně do Chomutova je nutná i několikrát denně, aby mohly trénovat dvoufázově, jak požadují předpisy hokejového svazu pro mládežnickou akademii. Kvůli tomu jsou nutní i profesionální trenéři.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze