Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kadaň odvrátila hrozbu prodeje 1. ligy

13 2003
Kadaň - Až se bude losovat nový ročník první hokejové ligy, jméno Kadaně nebude chybět. Klub přežil kritickou situaci a chystá se na příští sezonu. „Kadaň je moje srdeční záležitost. Všichni v klubu jsme rádi, že jsme pro nejmenší město první ligy soutěž uhájili,“ oddechl si manažer klubu Alois Chlustina, že se nenaplnily katastrofické scénáře o prodeji ligy. Svůj zájem o koupi například veřejně prezentoval Most.

„Vedli jsme řadu jednání se sponzory, naštěstí se i po neúspěšné sezoně našli dobří lidé, kteří nás zabezpečili,“ přiblížil Chlustina. Kadaň se letos místo boje o play-off soužila ve skupině o záchranu, nakonec skončila jedenáctá.

Také město vyšlo klubu vstříc. Už přispělo milionem korun a další milion přislíbilo na podzim. Přesto je rozpočet výrazně hubenější než v minulých letech.

„Proto se třeba budeme připravovat jen doma, na žádné soustředění nevyrazíme,“ řekl Chlustina.

V uplynulé sezoně mužstvo trenérsky vedl Otakar Vejvoda, ale když se nedařilo, rezignoval. Tým pak závěrem první ligy provedl mladý trenér Miroslav Novák.

Novák bude pro nový ročník asistentem, hlavním trenérem je prozatím v letní přípravě Alois Chlustina. Je ale také možné, že nakonec odkoučuje celou sezonu.

Změny jsou v hráčském kádru. Nyní se v Kadani připravuje šestnáct hokejistů a vedení oddílu počítá, že v létě vypomůžou formou střídavého startu hráči z extraligových klubů (Slavia, Litvínov, Plzeň nebo Karlovy Vary).

Kdo zůstal v mužstvu? Zatím jen jediný brankář Damašek, obránci Klaus, Hlavatý, Pscheidt, útočníci Polanský, Kreuzman, Kuchler, Derfler a nejproduktivnější muži Kadaně Kašík s Kajerem. Přibyli junioři Mojdl, Minařík, Urban, Kreuz a Kubínek.

Vrátili se Fořt z Hradce Králové a Müller z Ústí nad Labem. „Zvažujeme, že se Müller zapojí do přípravy,“ oznámil Chlustina.

Odejde brankář Chlad, Pozník, Ibl, Pištej se vracejí na Kladno, Podstavek do Pardubic, Slavík do Chomutova. Jelínek si hledá angažmá. Kaše ukončil kariéru, podniká.

S Kadaní se váží i zajímavé přesuny: slovenského beka Kivoně si vyhlédly Karlovy Vary, kde už trénuje, do Ústí nad Labem podle Chlustiny jde další obránce Ondřej Kříž.

„Třeba u brankářů máme něco nasmlouvaného, ale až na přípravu na ledě,“ uvedl manažer a trenér v jedné osobě.

První fáze přípravy potrvá až do 30. června, pak je společná dovolená. „Cíle? Zeptejte se až po přípravných utkáních.“

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze