Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Kadri ukázal soupeři, že mu podřízne krk. Čeká ho trest

Nazem Kadri (Toronto) je atakován Markem Giordanem z Calgary. | foto: AP

10 2016
Nazem Kadri nezvládl hit od obránce Marka Giordana z Calgary nejen fyzicky, ale hlavně emočně. Útočník Toronta se po střetu naštvaně odporoučel na střídačku, třískl vrátky a poslal protihráči jasný vzkaz. Rukou naznačil, že mu podřízne hrdlo. Gestem už se zabývá disciplinární komise NHL a Kadriho zřejmě nemine zápasový distanc a pokuta. Podobný exces navíc předvedl už v minulosti.

K diskutované situaci došlo na konci první třetiny utkání mezi Torontem a Calgary, když se Kadri probíjel s pukem k brance mezi třemi protihráči. Pětadvacetiletý talent měl skloněnou hlavu a nevšiml si, že na něj najíždí Giordano. A bylo to. Urostlý obránce ho poslal tělem tvrdě k ledu. „Nevím, jestli to bylo čisté nebo ne. V tu chvíli mi pracovaly emoce,“ řekl Kadri po zápase zámořským novinářům.


V tom měl bezesporu pravdu. Televizní kamery ho po incidentu zachytily navztekaného na střídačce, jak gestikuluje směrem k Giordanovi. Mezi několika větami se mihlo i ono zcela zřetelné naznačení rukou. „Nepamatuju si, že bych něco takového udělal,“ tvrdil médiím. Záznam je ovšem nekompromisní a případem už se zabývá disciplinární komise NHL, jak očekával Giordano. „Bylo to od něj hloupé a liga by to měla řešit,“ uvedl kapitán Calgary.

Toronto zápas prohrálo 3:4 a k zákroku se vyjádřil i Mike Babcock. „Z toho, co jsem viděl při zápase naživo, to byl čistý hit,“ řekl kouč javorových listů. Kadriho za jeho reakci zřejmě bude čekat trest také od klubu. Není to tiž jeho první prohřešek. Za stejné gesto už kanadský útočník jednou pykal. Bylo to na juniorském mistrovství světa v roce 2010 v zápase proti Švýcarsku.

Ovšem útočník Toronta není zdaleka jediným zámořským hokejistou, který nedokázal zkrotit své emoce. V roce 2010 dostal James Wisniewski distanc na dva zápasy za obscénní gesto směrem k Seanu Averymu a v tomtéž roce byl potrestán také obránce Nick Boynton z Chicaga. Komise mu za stejné gesto, jako ukázal Kadri, udělila stopku na jeden zápas. Boynton se ale nepoučil a stejný úlet předvedl i v roce 2006.

Nepoučil se zatím ani Kadri. Byl tento incident už jeho posledním úletem? Hokej hrát umí, to dokázal, ale teď mu ještě zbývá naučit se zvládat také své emoce. Věk už by na to měl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze