Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Musíme hrabat na plné obrátky, burcuje třinecký trenér Kalous

Trenéři Třince Jiří Kalous (vpravo) a Václav Varaďa | foto: Jiří Seidl, MF DNES

6 2015
Hokejoví Oceláři Třinec nejsou na startu sezony v úplné pohodě, byť v neděli vyhráli v Litvínově 4:1. Počet extraligových výher i porážek mají vyrovnaný - 4:4. Teď však Třinečtí myslí na Ligu mistrů. V úterní odvetě prvního kola play-off od 19.00 nastoupí v Jönköpingu. K postupu po domácí remíze 2:2 potřebují vyhrát, anebo remizovat 3:3 a více.

„Je to otevřené,“ prohlásil třinecký trenér Jiří Kalous. „Pokud ale podáme matný výkon jako v některých zápasech před Litvínovem, tak to nebude dobré. Musíme hrabat na plné obrátky, ale to není nic nového. My o tom nesmíme jen mluvit, my to musíme dělat na ledě.“

Kouč dodal, že při tréninku si hráči málem lámou kosti. „Jenže zatím nejsme schopni přenést to do zápasů tak, jak bychom potřebovali.“

Proč?
Ti kluci mají v hlavách, že se jim nepovedou nějaké věci...

Takže je srážejí chyby?
Je možné, že někoho to může trochu srazit ve výkonnosti. Pak přijde individuální chyba, která rozhodne o výsledku zápasu. A ta lehkost a produktivita nejsou takové jako loni. Do toho přicházejí i chyby v obranné činnosti, která nás v minulé sezoně dostala nahoru.

A často jste museli dotahovat i vedení soupeřů, že?
To stojí obrovské množství sil, pro kluky to je strašný nápor nejen fyzický, ale i psychický. Avšak dostáváme se do toho sami a sami se z toho musíme vyhrabat.

V Litvínově jste zabrali, ale čemu přičítáte ty předešlé čtyři porážky z pěti utkání?
Vázne nám několik věcí. Když se výsledkově nepovede několik zápasů, jeden dva, tak už se na nás soupeři připravují úplně jinak, věří si na nás mnohem více, a o to těžší je pro naše hráče zvládat to ve svých hlavách. My nebudeme každého válcovat, my si to musíme ubojovat, prostě urvat zápasy bojovností, a to v některých momentech naší hry nebylo.

Takže žádný hezký hokej pro diváky?
Ne, na technicky hezký hokej dneska nikdo nevyhrává. To může přijít, když má tým velký náskok, to si hráči mohou leccos dovolit, ale teď, když jsou zápasy naprosto vyrovnané, rozhodují detaily a maličkosti, a v tom jsme horší. Nikdo nám nic nedá zadarmo. My si výhry musíme sami vydřít na ledě.

Nestresuje vás ten nepřesvědčivý vstup do sezony?
Samozřejmě to není nic příjemného, ale věřím hráčům, věřím týmu. Potřebujeme do hry dostat tu agresivitu a tu zodpovědnost, která nás zdobila v minulé sezoně. Ono to samo nepřijde. To si musí každý jednotlivec, každý člen týmu uvědomit sám a hrát na maximum.

Nebyli jste před utkáním v Litvínově už pod velkým tlakem?
Tlak na výsledky v Třinci je obecně známý, ale na to se vůbec nemůžeme vymlouvat. My to bereme, jak to je. Jsme pasováni na favorita. A každý tak k nám přistupuje.

Mají na vaše výsledky vliv i zranění, která vás pronásledují od minulé sezony?
Ani se na to nemůžeme vymlouvat, to v žádném případě. Je to další záležitost, ale o tom se nechci vůbec zmiňovat. Hráči, kteří teď mají šanci hrát, musejí dokázat, že patří do tohoto týmu a mohou v něm být.

Poprvé v sezoně naskočil do hry Vladimír Svačina. Byl jeho návrat po zranění ruky plánovaný, nebo ho urychlily špatné výsledky?
My jsme to plánovali. Čekali jsme na vyjádření lékaře, a když ten dal začátkem minulého týdne svolení, že může jít do plné zátěže i do utkání, tak jsme na nic nečekali.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze