Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kameše pálil doutník, Tesaříka šimral knír

13 2001
P r a h a - Dvě vteřiny před koncem si vsetínský kapitán Jiří Dopita otevřel vrátka na střídačce. Udělal mohutný krok, odhodil helmu a vthl na led. Vsetín právě zakončil další famózní sezonu, vyhrál šestý titul. Po chvíli křepčení přijel za předsedou svazu Gutem a zvedl pohár. I takový obr měl trochu problémy. "To víte, jednou rukou se těžko zvedá," usmál se hlavní tahoun mistra. "To se prostě nedá popsat...," rozplývali se hráči v kabině. Okolo tryskalo šampaňské, všude kouř z doutníků. "Vždyť to není kouření. To jen tak pro radost," ušklíbl se Dopita.Vsetín pošesté na hokejovém OlympuParoulek: Oplatili jsme Spartě loňský rokVtípky krotily sparťanské zklamání

Uprostřed stůl s chlebíčky, prázdné lahve. Do toho šrumce ještě nezbytná vsetínská postava Olina se slivovicí. "Tak co to u nás pijem? Co? No přece Bolkovici," křičí a pózuje fotografům. Každý si užívá radosti trochu jinak. Obránce Jaškin v klidu posedává, v ruce žmoulá doutník.

To Jiří Burger s čepicí s kšiltem vzadu se fotí s triumfálním pohárem, několikrát za sebou. Právě on trefil vítězný gól, osm minut před koncem se z levé strany švihem trefil nad Břízovu lapačku.

V tu chvilku vybuchla střídačka radostí, naplno se rozhučela i skupina moravských fandů. "Chtěl jsem střílet nahoru. Před tím jsem to zkoušel několikrát dolů a nevyšlo to," přiznal střelec. "V tu chvíli jsem doufal, že by to mohlo vyjít."

On zažil se Vsetínem první titul, kousek opodál si báječné okamžiky užíval Roman Stantien. Ten s klubovým titánem zažil už všechno, má šest zlatých medailí. "Všechny jsou krásné. Teď přišel po roční pauze, také něco úžasného," vyprávěl slovenský útočník.

"Sparta byla ve srovnání s letoškem slabší, měla horší útok i obranu," přiznal kapitán Dopita. "A navíc nás ohromně podržel gólman Kameš. Nepodlehl žádnému tlaku, ani novinářů a dokázal, že je u nás špička." Sám gólman znovu potvrdil svou trochu tichou povahu. Krčil se ve vedlejší místnosti, v tichu. Dlouhé minuty telefonoval, jenom se rozhlížel. "Kluci, já vám toho moc neřeknu," ušklíbl se.

"Vždyť jste to viděli sami." Vzápětí se přeci jenom trochu pohnul, rychle vstal. Že by se vrhl do bujaré veselice? "Jéjej, sednul jsem si na doutník..."

V černé budně se kolem potuloval i slovenský reprezentant Ján Lipianský. Kvůli lehkému otřesu mozku nemohl rozhodující zápas hrát, vše sledoval jenom ze střídačky. Držel palce, nervózně přešlapoval, občas podal láhev s pitím.

"Je to něco hrozného, když člověk nemůže být u toho," hlesl. "Ale teď už je to krása." Vybojoval uznávaný double, titul získal i ze slovenským Slovanem. "Měli jsme tady perfektní mužstvo, rozhodně jsme si to zasloužili," radoval se útočník.

Co čeká šampiony dál? "Jiné roky jsme oslavy táhli tři dny. Proč to nezopakovat?," říká Stantien. "Hlavně se těším na lidi ve Vsetíně, tam to vypukne nanovo," přidává ostřílený zadák Tesařík. Stále s knírkem, rychle ho však oholí. "Už to strašně svědí, nedá se to vydržet."

Ale takové hecování je v play off nezbytné, Vsetín to dotáhl pošesté až na vrchol. "Takže se to šimrání dá vydržet." Pak nasadil klobouk a vyrazil za dalšími radovánkami...

Vsetínský kapitán Jiří Dopita se zlatou medailí

Vsetínský kapitán Jiří Dopita s mistrovským pohárem

Vsetínský obránce Jan Srdínko slaví s doutníkem

Vsetínský obránce Radim Tesařík s mistrovským pohárem

Radost vsetínského útočníka Jana Tomajka

Vsetínská radost

Vsetínský tým slaví

Vsetínský útočník Ján Pardavý zdraví svého sparťanského soupeře Jiřího Zelenku

Vsetínský brankář Jaroslav Kameš a obránce Alexej Jaškin s pohárem

Kapitán Vsetína Jiří Dopita oslavuje s doutníkem další triumf v extralize

Kapitán hokejového Vsetína Jiří Dopita přebírá pohár pro vítěze extraligy

Vsetínský fólman Jaroslav Kameš zdraví s pohárem fanoušky

Tým Vsetína pózuje s pohárem pro vítěze extraligy

Vsetínští hokejisté si u poháru pro vítěze zapalují doutníky

Vsetínský stadión na Lapači se 13. dubna večer zaplnil nadšenými fanoušky, kteří zde až do brzkých ranních hodin s nezbytnou slivovicí bouřlivě oslavovali již šesté vítězství Vsetína v hokejové extralize.

Nadšená fanynka vsetínských hokejistů gratuluje k mistrovskému titulu slovenskému obránci Martinu Štrbákovi, který se 14. dubna hodinu po půlnoci vrátil se svými spoluhráči z Prahy do Vsetína s pohárem za vítězství v hokejové extralize.

Vsetínští hokejisté (zprava) Jiří Burger, Jan Srdínko, Jiří Dopita, Martin Paroulek, Ján Lipianský a Martin Štrbák kropí šampaňským z ochozů na vsetínském stadiónu fanoušky, kteří je přišli 14. dubna hodinu po půlnoci pozdravit po příj ezdu z Prahy.

Obránci mistrovského celku hokejistů Vsetína Jan Srdínko (vlevo) a Martin Štrbák (vpravo) měli velké potíže dostat se s pohárem za vítězství v hokejové extralize ze sevření fanoušků, kteří je 14. dubna hodinu po půlnoci obklopili po je jich příjezdu ke stadiónu ve Vsetíně.

Autor:


Bodování

21

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

19

Milan Gulaš

Plzeň

Góly

14

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

9

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 14 7 3 3 1 60:31 30
2. Kometa 14 8 2 2 2 54:34 30
3. Třinec 14 8 1 2 3 44:32 28
4. Hr. Králové 14 8 1 1 4 33:24 27
5. Sparta 15 7 1 0 7 40:42 23
6. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
7. Ml. Boleslav 14 6 0 3 5 33:30 21
8. Chomutov 14 5 2 2 5 36:37 21
9. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
10. Zlín 14 4 3 1 6 35:38 19
11. Jihlava 14 4 1 2 7 34:41 16
12. Liberec 13 5 0 0 8 23:41 15
13. Pardubice 14 4 1 1 8 30:49 15
14. Litvínov 14 2 2 1 9 22:40 11

Najdete na iDNES.czmobilní verze