Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kanada nerespektuje dohodu, kterou chtěla

4 2001
Calgary, Praha - "Celé čtyři dny přípravného kempu budeme trénovat na ledě," usnesli se po celodenním jednání trenéři kanadského hokejového výběru pro olympiádu v Salt Lake City. Kanadský národní tým tak poruší dohodu mezi asociací hráčů zámořské NHL a Mezinárodní hokejovou federací, podle níž se smějí hokejisté připravovat na ledě jen dva dny a bez trenérů.

"Jako kouč půjdu na led, kdy budu chtít," řekl na tiskové konferenci Pat Quinn, hlavní trenér reprezentace. "Chceme s hráči vyzkoušet evropské herní strategie, vysvětlit jim některá pravidla," plánuje si.

Podle trenérových slov totiž nebudou Kanaďané první, kdo smlouvu poruší. V Quinnových očích ji nedodržel nikdo.

"Češi, Švédové, Finové, Rusové, ti všichni hráli v létě 'charitativní' zápasy. Byli to oni, kdo nerespektoval přání asociace hráčů NHL," rozčiluje se Quinn.

Kanadský kouč dále argumentuje tím, že mezi přestávkou v programu NHL a začátkem olympijského turnaje jsou jen dva dny, ve kterých nebude čas na přípravu.

Totéž ovšem čeká evropské výběry, v nichž je většina hráčů ze zámořské soutěže.
Česká reprezentace se sešla v létě na jediný den, při předávání Zlaté hokejky v Karlových Varech.

ČEŠI PROTEST NEPODAJÍ
Ačkoli zámořští hokejoví činovníci a Mezinárodní federace IIHF protestovali proti exhibičním a charitativním zápasům českých hráčů, národní hokejový svaz se proti čtyřdennímu tréninku kanadského olympijského výběru neohradí. "Je věcí každého týmu, jak kemp využije. U nás to byla společenská záležitost," říká Jindřich Micka, generální sekretář svazu.

Ale vždyť Kanaďané poruší dohodu, kterou si zámoří vymínilo.
Američané a Kanaďané nám poslali dopis, ve kterém nám vysvětlovali, že z důvodu velkých vzdáleností nejde kemp zorganizovat na dva dny.

Ale v původním plánu zámořských reprezentací bylo, že dva dny jsou určeny na cestu a dva na trénink. Kanaďané teď chtějí trénovat celé čtyři dny.
Opravdu je to jejich věc, jak ty čtyři dny využijí, jestli půjdou na led, nebo ne.

Takže svaz nic neudělá?
Nebuďme tak malicherní, jako jsou někdy oni. Buďme solidární.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze