Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanada nestihla přijet, zápas začal později

16 2003
Pardubice - Půl hodiny před zápasem se v Pardubicích stále čekalo na kanadský hokejový tým. Soupeř české reprezentace pro přátelské utkání před Baltika Cupem se přesouval ze soustředění v Piešťanech a zdržel se na cestě. Utkání tak začalo s půlhodinovým zpožděním. Zámořští hráči k němu nastoupili bez rozcvičky.

Podle informací iDNES se kanadský tým zhruba 45 minut před zápasem nacházel asi dvacet kilometrů od města.

Hokejový tým se většinou usídluje v kabině pro hosty tak dvě hodiny před zápasem. Protáhnut svaly, doupravit výzbroj a rozbruslit se na ledě. Na to je zapotřebí spousta času.

Ještě čtvrt hodiny před plánovaným úvodním vhazováním, které mělo proběhnout v 16.30, přitom kabina pro výběr javorového listu zela prázdnotou. Český tým se už přitom v té době odcházel z ledu po vlastním rozbruslení. 

"Víc toho nevíme, jen, že jsou na cestě asi dvacet kilometrů odsud," říkal jen masér Pavel Vlašic. "Ještě nedorazili. Ale moc se omlouvám, nemám teď ani chvilku času," řekl jen manažer Zbyněk Kusý do telefonu.

Utkání Česko - Kanada mělo začít v 16.30 před televizními kamerami. "Do pěti se to asi nestihne," lamentoval pak Kusý, když dorazil do pardubické haly.

"Ještě včera jsem jim říkal, ať vyjedou včas, že hrajeme brzy a bude ošklivé počasí, čílil se Kusý.

Autobus s kanadskou výpravou vyrazil ráno ze slovenských Piešťan a zdržel se na zasněžené cestě. Nakonec se objevil na parkovišti u pardubické arény asi v 16.18

"Holt jsme vyjeli pozdě," pokrčil rameny řidič autobusu. Z Piešťan odjížděl autobus v 10.30 ráno. " A cesta byla ve sněhu nebezpečná," uvedl slovenský řidič, který pro svůj autobus nakonec před Pardubicemi dostal policejní doprovod.

Kanadský trenér chtěl dohodnout s koučem českého týmu Slavomírem Lenerem na začátku v 18 hodin, ten ale odmítl i s poukazem na nutnost přímého přenosu České televize.

"Jsme domluveni, že zkrátíme přestávky na dvanáct minut, aby přímý přenos co nejméně zasahoval do dalšího programu," řekl sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Český tým absolvuje druhé rozbruslení, po úpravě ledu zhruba sedm minut před pátou hodinou vyjedou na led Kanaďané. Po jejich krátkém rozcvičení se začne bez úpravy ledu konečně hrát.

Utkání Česko - Kanada sledujte ON-LINE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze