Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanada představí evropský výběr

15 2003
Praha - S velkou převahou hokejistů působících v evropských ligách nastoupí v úterý v Pardubicích výběr Kanady k přípravnému utkání s českou reprezentací. Manažer týmu Scott Salmond rozeslal pozvánky devatenácti hráčům z rakouské, švýcarské, finské a německé ligy, tři hokejisty dodala nižší zámořská liga AHL.

Kanadu v Čechách, a také na následném turnaji v Piešťanech,  povede kouč švýcarského Lugana Mike McParland, kterému budou pomáhat Shawn Simpson z Curychu a Ken Babey.

Největší hvězdou by měl být obránce Mark Astley, který nastupoval v Buffalu a byl členem stříbrného týmu na olympijských hrách v Lillehammeru 1994.

V zámořské NHL působili také Dixon Ward či Mike Craig, reprezentační dres pravidelně obléká i Ryan Savoia.

Kanadská nominace

Brankáři:
Andrew Verner (Klagenfurt/Rak.), Mike Smith (Utah/AHL).
Obránci: Matt Kinch (Hartford/AHL), Darcy Werenka (Vídeň/Rak.), Neal Martin (Villach/Rak.), Reid Simonton (Linec/Rak.), Mike Gaul (Ambri-Piotta/Švýc.), Mark Astley (Lugano/Švýc.).
Útočníci: Yves Sarault, Ryan Savoia (oba Bern/Švýc.), Eric Landry (Lausanne/Švýc.), Dixon Ward (Rapperswil/Švýc.), Jeff Toms (Basilej/Švýc.), Jeff Ulmer (Rauma/Fin.), Mike Craig (Vídeň/Rak.), Warren Norris (Štýrský Hradec/Rak.), Dan Baum (Toronto/AHL), Corey Spring (Selb/Něm.), Sean Selmser (Villach/Rak.).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze