Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kanada, Rusko a Německo doplnily soupisky

10 2001
Hannover - Jen týmy Kanady, Ruska a Německa zatím využily možnost posílit se pro závěrečné zápasy světového šampionátu. Domácí mužstvo dopsalo na soupisku Svena Felského a Christopha Schuberta, Rusové získali Denise Archipova z Nashville. Kanaďané si už v předstihu zajistili služby Dana Cloutiera a Brendana Morrowa, dnes kromě Kirka Mullera z Dallasu získali také Daniela Maroise, který v této sezoně nastupoval ve švýcarském klubu Ambri-Piotta. Thornton končí, přiletí veterán Muller

U kanadského týmu nastaly změny až v důsledku zranění. Cloutier přiletěl místo brankáře Roberta Luonga, který si zlomil prst na ruce, Muller a Morrow mají nahradit indisponované útočníky Michaela Pecu a Joe Thorntona. Marois, jediný evropský krajánek v kanadském týmu, byl dnes povolán hlavně proto, že Muller nestihne dnešní zápas proti USA.

Němci mají k dispozici Svena Felského s Eisbarenu Berlín a devatenáctiletého obránce Christopa Schuberta z Mnichova Barons, jenž zaskočí za zraněného Ericha Goldmana. Je také možné, že se do obrany zase vrátí Jan Benda, který na tomto postu absolvoval celou přípravu.

Rusové původně počítali se službami Romana Ljašenka z Dallasu, nakonec vsadili na nashvilleský talent Denise Archipova.

Český trenér Josef Augusta již po skončení osmifinálových skupin prohlásil, že s dalším posílením týmu nepočítá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze