KANADA - USA 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), konec utkání
Američané pálí ze všech pozic. Zkoušel to Liles, po něm Halperm, ale Brodeur je pozorný a svůj tým drží.
57:41
Kanada se bránila velice dobře, přesto měl Brodeur co dělat.
56:28
Zaskvěl se kanadský brankář Brodeur, který zlikvidoval několik svižných střel v krátkém sledu. Zkoušeli to Parrish, Weight a York. Americký trenér si vyžádal oddechový čas.
55:41
Američané mají příležitost zápas zdramatizovat, budou hrát přesilovku. Na trestnou lavici putuje Maltby za krosček.
54:41
Kanada se nadále tlačí dopředu, USA se snaží o rychlé protiútoky.
FOTO
52:22
Kanada využívá přesilovku a vede už 3:1. Nash nahrál k levé tyčce Thorntonovi, který neváhal a po ledě pohotově zamířil mezi betony brankáře DiPietra.
51:34
Heatley trefil tyč, po něm se pokoušel dostrkat puk za brankovou čáru Doan, ale DiPietro odolal.
50:49
Jan Šťastný putuje na trestnou lavici za držení. Kanada bude hrát přesilovku.
49:55
Cole rychle ujel, jeho zakončení Brodeur vyrazil, ale puk poskakoval v brankovišti. V ten okamžik byla ale posunuta branka, takže se hra přerušila.
FOTO
47:50
Shane Doan v protiútoku vyzval Heatleyho k zakončení do prázdné branky, ale kanadský útočník ji minul!
46:30
Hraje se vynikající hokej, šance a akce se střídají na obou stranách.
44:19
Gionta se dostal do vyložené šance, když se k němu nečekaně odrazil kotouč od zadního mantinuelu, ale brankář Brodeur vytáhl vynikající zákrok a lapačkou puk vytěsnil.
41:41
Souray ukončil delší obléhání americké branky tvrdou střelou, kterou brankář zpacifikoval.
40:01
40:00
Konec druhé třetiny. Kanada se bránila, brankáře Brodeura ohrožovali hlavně tvrdé střely od modré od beka Roache.
38:23
Fischer putuje na trestnou lavici za ošklivý faul loktem. Američané hrají přesilovou hru.
37:49
Stále se hraje vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách.
35:35
Hraje se parádní hokej. USA se ubránily, měly však co dělat. Nebezpečně střílel Boyle, který posléze zpoza branky nahrával Doanovi na ránu bez přípravy. Na druhé straně po samostatné akci trefil tyčku Gionta.
33:35
Roach nedovoleně bránil unikajícího útočníka a jde si na dvě minuty odpočinout. Kanada může zvýšit.
33:00
I Kanada je v plném počtu. Největší šanci měl Park, který dokázal stáhnout nahození od modré, udělat stahovačku a zakončit. Ale brankář Brodeur byl pohotový.
32:00
Američané jsou v plném počtu a hrají zkrácenou přesilovku.
31:29
Kanada vede 2:1. Rick Nash se dostal do brejku, zprava si svižně nabruslil před branku, a ač byl tísněn, dokázal puk s přehledem zvednout forhendem pod horní víko.
31:00
Kanada špatně střídala trest si odsedí Fischer. Hraje se čtyři na čtyři.
30:00
Americký obránce Miller stáhl k ledu Smythe a je vyloučený. Jeho tým se bude bránit.
28:53
Více ze hry měli v posledních minutách Kanaďané, ale Američané se už po vyrovnání sebrali a začínají znovu hrozit.