Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanaďané museli odložit první trénink

20 2001
Trutnov - Kanadská hokejová reprezentace do 20 let, atraktivní účastník hradecké základní skupiny blížícího se světového šampionátu, se včera v Trutnově poprvé představila na tréninku. Úterní příjezd týmu však provázely komplikace a ty způsobily změny v programu závěrečného soustředění, které si Kanaďané naplánovali právě do Trutnova.

"Bohužel  jim v Londýně zůstala veškerá zavazadla, která se teprve postupně dostávají do Trutnova," uvedl předseda trutnovského hokejového klubu Jiří Hradecký. Kanadský tým po úterním večerním příletu do Prahy ihned odjel podle plánu do Trutnova, ale plánovanému večernímu tréninku nastoupit nemohl.

Nikdo z hráčů neměl hokejové vybavení. První část  objemných zavazadel se v Trutnově objevila více než dvě hodiny po půlnoci. "Jenomže dorazila zase jen polovina," konstatoval Hradecký. Kanaďané tak museli zrušit i včerejší dopolední trénink, na led vyjeli poprvé až v 16 hodin, o pět hodin později absolvovali další část přípravy.

"Ubytování a podmínky tady v Trutnově jsou výborné, škoda, že se kvůli zavazadlům začátek přípravy zpozdil," konstatoval manažer kanadské výpravy Denis Hainault. Zbývající část výbavy kanadského týmu se do Trutnova dostávala během včerejšího dne.

Hlavní kouč týmu Stan Butler nominoval na blížící se šampionát dvaadvacet hráčů. V Trutnově se včera objevili všichni. "Jsme kompletní a v tomto složení odehrajeme i mistrovství světa," uvedl Hainault.

Kanaďané budou v Trutnově do Štědrého dne, dva dny předtím tam sehrají přátelský zápas s reprezentací Finska. Finové budou soupeřem Kanady v hradecké skupině a do Čech dorazí dnes, místem jejich pobytu bude Choceň.

O zápas dvou spolufavoritů šampionátu, který se bude hrát od 25. prosince v Pardubicích a v Hradci Králové, je v Trutnově velký zájem, pořadatelé předpokládají, že hala pro 3000 diváků bude zaplněna. Utkání začíná v sobotu odpoledne v 15 hodin.

Další tři účastníci hradecké skupiny dorazí do východních Čech později. Rusové jsou nyní na soustředění na Slovensku, příjezd do hradeckého Amber hotelu, kde budou ubytována všechna mužstva hradecké skupiny, hlásili na neděli 23. prosince večer.

Na stejný den odpoledne  ohlásili svůj příjezd Švýcaři, kteří chtějí ještě večer trénovat.  Francouzi, pátý účastník hradecké skupiny, přijedou stejně jako Kanaďané  na Štědrý den dopoledne.Najdete na iDNES.czmobilní verze