Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kanaďané oslavovali nad Prahou

11 2004
Praha - Praha se probouzela do pošmourného dne, ale vysoko nad ní bylo veselo. Kanadští hokejisté oslavovali ve 24. patře hotelu Corinthia, odkud je skvělý výhled na hlavní město, zisk druhého titulu mistrů světa v řadě. Uzobávali chuťovky ze švédských stolů, popíjeli. "Bavili se dobře. Až do pozdních hodin. Byly to pěkné oslavy," řekla Linda Nejezchlebová, tisková mluvčí hotelu.

Hokejisté se do hotelu přesunuli z haly, kde oslavy po vítězství 5:3 nad Švédskem začaly. Předávání poháru a medailí provázel malý ohňostroj, na led padaly barevné i zlaté konfety.

Jako první převzal pohár pro vítěze kapitán Ryan Smyth, po něm obránce Scott Niedermayer, který tak završil „zlatý hattrick“. K triumfu na olympiádě a ve Stanley Cupu přidal titul světového šampiona. Poprvé slavil vítězství spolu s mladším bratrem Robem.

Na led si hráči vzali děti, při hymně drželi vyplašená nemluvňata v náručí. Na krku se jim třpytily zlaté medaile. Slavili i za kouče Joela Quennevilla, který před začátkem šampionátu zkolaboval a opustil tým. Dokonce se ve prospěch kanadského svazu vzdali odměny 23 milionů korun.

Do šatny se po zápase za nimi nahrnuli rodinní příslušníci. Výprava čítala dohromady asi 90 lidí. "Hráli jsme i pro ně. Byli naší motivací," řekl kapitán Ryan Smyth.

V jedné ruce držel vítězný doutník, druhou objímal mistrovský pohár naplněný šampaňským. Další hráči včetně střelce Heatleyho popíjeli české pivo, jehož během večera zmizely bedny.

"Piju ho poprvé, vždyť jsem tu prvně," říkal útočník Shawn Horcoff. "Je to neuvěřitelné. Musíme si oslavy užít, po návratu domů se zase rozprchneme."

Hráči pobíhali zpocení okolo šatny ve výstroji a v dresech. V hale zůstali dlouho. Vrátili se na led, fotili se s rodinami. Z luxusních lóží jim mávali fanoušci. V opojení jeden z vítězů nechal v kabině i medaili. Druhý den mu ji zabalil kustod. To už část výpravy byla na cestě domů.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze