Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanadský kouč prosadil trénink na ledě

4 2001
Calgary - Kouč kanadských hokejistů Pat Quinn se rozhodl ignorovat dohodu s Hráčskou asociací NHL (NHLPA), která zakazuje víc než dva tréninky olympijského výběru na ledě během přípravného kempu. Čtyřdenní soustředění kanadského výběru v Calgary začne v úterý a Quinn chce, aby ho jeho svěřenci strávili na ledě celé. Těžkou hlavu si kanadský trenér nedělá ani z dalšího omezení vyplývajícího z dohody s NHLPA, podle něhož není povoleno, aby se k hráčům na ledě připojil trenér nebo jeho asistenti.

"Já jsem kouč, půjdu na led a chci, aby na ledě trénovali i hráči," nechal se slyšet Quinn po několikahodinovém jednání s vedením kanadského olympijského výběru a se zástupci Kanadského hokejového svazu.

V témže termínu jako Kanaďané se v Coloradu Springs sejdou i členové olympijského výběru Spojených států, jejichž trenér však zatím své plány nezměnil. Z původních záměrů vyplývá, že kádr 38 hráčů rozdělí do dvou skupin. Každá z nich má strávit během středy a čtvrtka na ledě 75 minut.

První dohoda o účasti hráčů z NHL na olympiádě v Salt Lake City zakazovala tréninková soustředění. Na nátlak olympijských výběrů Kanady a Spojených států však NHLPA kempy povolila s podmínkou, že budou jen čtyřdenní a že hráči absolvují nejvýše dva tréninky na ledě.

Quinn sebevědomě prohlásil, že není jediný kouč, který se chystá obejít dohodnutá pravidla. Jako příklad uvedl Evropany a měl na mysli také Jágr tým, za který v uplynulých měsících hrálo v rámci charitativních utkání několik hokejistů z NHL a současně členů českého olympijského výběru. "Každý si dělá co chce," uvedl kouč Toronta, "nikdo ta pravidla nedodržuje."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze