Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kanadu na Světovém poháru povede Quinn

3 2004
Toronto - Trenérem kanadských hokejistů na Světovém poháru bude Pat Quinn. Turnaj, který se letos uskuteční znovu po osmi letech za účasti osmi týmů včetně českého, je v zámoří vnímán mnohem prestižněji než mistrovství světa. Startovat na něm bude velká většina hvězd NHL, manažerem Kanady je Wayne Gretzky.

Informaci s předstihem zveřejnila kanadská televize TSN a šéf národního hokejového svazu Bob Nicholson ji nepopřel.

"Nemohu to potvrdit, ale ani vyvrátit," citovala TSN Nicholsona.

Quinnovými asistenty by měli být jmenováni Jacques Martin z Ottawy a Ken Hitchcock s Waynem Flemingem z Philadelphie, čímž se znovu zkompletuje trenérský tým, který dovedl Kanadu ke zlatu na olympijských hrách v Salt Lake City před dvěma lety.

Světový pohár se bude hrát od 30. srpna do 14. září a jeho účastníci musejí oznámit nominaci do poloviny května. Quinn, který vede tým Toronto Maple Leafs v NHL, bude výběr sestavovat společně s manažery, v jejichž čele stojí Wayne Gretzky.

I v případě manažerů se Kanaďané spoléhají na osobnosti, které byly strůjci triumfu na olympiádě.  Podle TSN by Gretzky se Stevem Tambellinim měli přicestovat v květnu na hokejový šampionát do Prahy a sledovat, jak si povede výběr, který bude koučovat Andy Murray.

Prestiž světového šampionátu v Kanadě roste od roku 1994, kdy výběr javorového listu získal po půlstoletí zlatou medaili.

Kanada v současnosti vládne světovému hokeji. Je úřadujícím mistrem světa i olympijským vítězem, právě jen úspěch ve Světovém poháru jí chybí ve výčtu zlatých medailí z nejdůležitějších akcí. Ve finále v roce 1996 uspěl výběr USA.

Loňský šampionát ve Finsku vzbudil v kolébce hokeje velký zájem a pokud se Kanada protlačí do závěrečných kol i na turnaji v Praze, bude šampionát ostře sledovaný ze zámoří i letos.

Mistrovství se totiž koná ani ne čtyři měsíce před Světovým pohárem, který bude co do počtu hvězd největší akcí od olympiády v roce 2002.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze