Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kandidát na šéfa svazu: Za trenéra chci Růžičku

Tomáš Král. | foto: Martin PolívkaMF DNES

29 2008
Extraligové kluby vyšlou do boje o nového šéfa hokejového svazu plzeňského prezidenta Tomáše Krále. Ze čtrnácti hlasů jich včera získal osm, jeho soupeř, manažer Pardubic a reprezentace Zbyněk Kusý, pět. Zástupce extraligového nováčka z Mladé Boleslavi se zdržel hlasování.

"Je to teprve první krok, rozhodne se až na červnové konferenci," řekl po včerejším jednání APK, Asociace profesionálních klubů, ještě trochu rozechvělým hlasem Král.

Na konferenci 21. června bude jako kandidát APK, nejvlivnější skupiny volitelů, velkým favoritem.

Jaké vidíte svoje šance na zvolení do funkce předsedy svazu? Bude to ještě velký boj?
Já to nevnímám jako boj. To není to správné slovo. Je to demokratická volba.

Zatím jste jediný kandidát. Nebo víte o někom dalším?
Ne, ale vyloučené to není. Do 10. června může být ještě navržen kdokoli.

Vy jste kandidát APK, která řídí extraligu. A právě mezi APK a hokejovým svazem to příliš neklapalo.
Je to určitě věc, která by neměla být. Jsou podmínky pro to, aby se jejich zájmy propojily, aby se jejich vztah narovnal. Ať už se třeba jedná o uvolňování hráčů do reprezentace.

Při volbě za kandidáta APK jste musel předkládat svůj program. Máte třeba jasno, koho chcete jako reprezentačního trenéra?
Reprezentaci by měl vést Vláďa Růžička. V tom se asi shodnu s celým národem. Realizační tým a další odborné otázky si bude případně řešit on. Předseda svazu není od toho, aby rozhodoval, jestli budeme hrát dozadu s levým křídlem. Do odborných věcí se pouštět nemíním.

Poptávka je po brankářských školách, které by řešily současný problém českého hokeje. Máte i něco takového v plánu?
V činnosti odborných komisí byly nebo jsou rezervy. V dřívější době brankářská komise organizovala pět akcí ročně a teď třeba jen jednu, protože na to nebyly peníze. Měly by se přesunout priority ve financování ve prospěch hokeje. Měl by se víc dělat hokej.Najdete na iDNES.czmobilní verze