Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kaňkovský: Recept nám dají trenéři

24 2004
Jihlava - Hovořit se mu nikdy moc nechce. To radši s omluvným úsměvem ukáže na jiné, aby spíš oni něco řekli. Na ledě, během zápasu však v hlavní roli nevystupuje jen výjimečně. Hokejový útočník Petr Kaňkovský táhne Jihlavu do finále play-off první ligy. Bodování dlouhodobé části vyhrál s ohromným náskokem.

Třemi góly pomohl ve čtvrtfinále rychle skolit Hradec Králové. Jak produktivní a Dukle užitečný bude v sérii, která se v úterý večer rozběhne na severu Čech?

Po roce na vás v semifinále čeká opět Chomutov. Loni jste s ním začínali doma, letos musíte cestovat ven. Cítíte to jako nevýhodu?
V tom, že zahajujeme venku, to bude asi těžší.

Jihlava přešla bez zaváhání přes Hradec, ale Chomutov se hodně trápil s Třebíčí. Může to podle vás hrát nějakou roli?
Myslím si, že to žádný vliv mít nebude. My jsme loni hráli čtvrtfinále taky na pět zápasů a pak jsme přes Chomutov postoupili. Uvidíme.

Dukla narazila na Chomutov v play-off dvakrát a obě série vyhrála. Jste na tom z psychologického hlediska líp, když si řeknete, že na něj - pokud o něco jde - umíte zahrát?
To ne. Určitě ne.

Čeká vás soupeř, který doma v dlouhodobé části prohrál jen dvakrát, vy ale v Chomutově alespoň jednou musíte uspět, abyste mohli myslet na postupu. Jak tam uspět?
Recept nám dají trenéři...

Trenér Chomutova Kýhos měl údajně minulý týden říct, že Jihlava bez vás je poloviční mužstvo a tedy že recept na Duklu je jasný: zranit Kaňkovského. Ať už to myslel jakkoli - mohl třeba jen nemístně žertovat, nebojíte se trochu?
Za prvé nevím, jak to bylo a jestli tohle vůbec řekl. A za druhé: určitě se nebojím.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze