Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kanonýr by chtěl odčinit minulý rok

26 2001
Ústí nad Labem - Stal se nejlepším střelcem klubu, ale ani jeho 23 gólů v dlouhodobé části první ligy nestačilo. Ústecký hokejový útočník Vlastimil Patzenhauer si pak prožil baráž o záchranu - nakonec úspěšnou. Měl alespoň klidnější léto? "Určitě. Udržoval jsem se tenisem, jezdil jsem na kole, ale hlavně jsem odpočíval. První část letní přípravy byla fakt náročná, myslím si, že jsem toho měl dost," říká Patzenhauer.

Byla dosud příprava náročnější než loni?
"Tréninky byly trochu delší, třikrát týdně jsme se připravovali dvoufázově. Navíc mě už bude třicet, tak to na sobě asi víc cítím."

Zůstal jste v Ústí i přesto, že jste měl nabídky odjinud.
"Něco se naskytlo, ale nakonec jsem se dohodl se Slovanem Ústí na slušné smlouvě. Podepsal jsem ji na dva roky. Chtěli bychom minulou neúspěšnou sezonu, kdy jsme se zachraňovali v baráži, odčinit. Věřím, že nás čeká lepší rok."

Jeden čas se po Ústí povídalo, že vám klub nabídl takové podmínky, které nešlo odmítnout.
"Tak to určitě nebylo. Ale po nějakém jednání jsme se vcelku shodli."

Co tedy rozhodlo, že jste dres nevyměnil?
"Třeba dobrý trenér Müller. To jsou takové váhy, které rozhodují, že jsme já i většina ostatních zůstali."

Začínáte finální část přípravy, jak se těšíte?
"Srpen bude těžký, vyjedeme dvakrát denně na led, chybí šest týdnů do startu ligy. Ale musíme ten dril podstoupit, aby zima trochu vypadala."

Není vám líto, že kvůli rekonstrukci na vašem zimním stadionu hrajete pohár v Litvínově?
"Trochu jo. Neříkám, že je zápas ztracený, ale doma jsme je mohli potrápit víc. U nás by také přišlo dost lidí. Věřím, že i tak Litvínov pozlobíme, že bude utkání vyrovnané."

Jaké je letošní mužstvo? Silnější, nebo slabší než loni?
"Doufám, že silnější. Loni jsme sice dobře začali, ale pak se vše postupně rozpadalo. Teď přišli nějací noví hráči, ale moc je neznám. Uvidí se až na ledě. Nerozhoduje, jestli někdo běhá stovku za deset vteřin. Pak stejně nemusí umět ani pořádně bruslit."

Zachraňovali jste se v baráži na poslední chvíli, už se vše v klubu uklidnilo?
"Pár hráčů odešlo, hlavně ti, kteří hostovali. Trochu se všechno srovnalo. Loni nás chodilo k přípravě třicet, což bylo zbytečné, teď je nás dvacet. Ti, co by měli hrát. Vytvořila se celkem slušná parta. Tu ale prověří až samotné zápasy, což jsme už v minulé sezoně trpce poznali."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze