Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Chomutova slyšel chválu. Cítil se fajn

9 2004
Chomutov - Je ročník 1971, nosí modrobílý dres 71, jeho telefonní číslo končí dvěma ciframi 71. Hokejový útočník Radek Šíp, který coby kapitán prvoligového Chomutova prožil výborný rok, však pověrčivý není. "Než jsem přišel do Chomutova, oblékal jsem dres se sedmnáctkou. Tady ale byla obsazená, tak jsem čísla prohodil na 71," vypráví a dušuje se, že jen shodou náhod trefil ročník narození.

"Když ale přišla nabídka, že si můžu vybrat číslo mobilu, vzal jsem jednasedmdesátku už cíleně."

Šíp může být pyšný i na další cifru: 46. Tolik bodů letos získal v základní části a play-off, nejvíc během pětiletého angažmá v Chomutově. "Vidíte, to ani nevím. Na statistikách si nezakládám," mávl rukou.

Přesto přiznal: "Cítil jsem se celkem fajn, sezonu z osobního pohledu řadím k těm lepším. Jen škoda, že nedopadla lépe pro celý tým."

V play-off sklidil chválu, že se projevil jako pravý kapitán. Mužstvo táhl, rozhodoval klíčové okamžiky. Jihlavu v semifinále už ale Chomutov nezdolal. "Musím přiznat, že Jihlava hrála dobrý hokej," tvrdil bývalý hráč Litvínova či Olomouce.

Ztrátu suverenity nesvádí na odchod brankáře Jariny. "Samozřejmě, byl součást týmu i kamarád. Jenže takové výměny se dějí všude v hokeji a neměla by vás rozhodit," uvažuje.

Dluhy vůči hráčům? O tom nemluví. "Buď hokej hrát chcete, nebo ne."

Šípa drží v Chomutově ještě roční smlouva s opcí. "Jsem tu rád, vždy se tady složí dobrá parta, navíc bydlím blízko, v Lomu u Litvínova," prozradil.

Radí jako kapitán i trenéru Kýhosovi? "Je otevřený, vyslechne si názory nejen kapitána, ale kohokoli."

Autoři:


Témata: Chomutov, Olomouc, Opce

Najdete na iDNES.czmobilní verze