Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chceme medaili. A nejlépe zlatou, vyhlásil kapitán hokejistů Rolinek

OPORA. Tomáš Rolinek se v roli kapitána národního týmu osvědčil, a tak ji dostane i letos na šampionátu v Minsku. | foto: AP

7 2014
Když byl naposledy on kapitán a Vladimír Růžička trenér reprezentace, získali čeští hokejisté na mistrovství světa zlaté medaile. A Tomáš Rolinek by se opakování Německa 2010 samozřejmě nebránil. "Budeme chtít medaili a nejlépe zlatou," vyhlásil před odletem do Minsku.

Opět bude kapitánem, na jeho obětavost a dravost bude český tým spoléhat. Po zklamání z neúspěšného útoku na titul se Spartou by si Rolinek rád spravil chuť na mistrovství světa. "S tímhle týmem a trenéry nemá cenu si dávat za cíl postoupit do čtvrtfinále," řekl.

Takže jaký je cíl?
Určitě chceme medaili. A nejlépe zlatou.

Už v pátek vás ale čeká ostrý start - prestižní derby se Slovenskem.
Pro nás je jedno, proti komu budeme začínat. Proti jakémukoliv soupeři se musíme pokusit do turnaje dobře vstoupit, pokusit se vyhrát. Můžu slíbit fanouškům, že budeme bojovat a za každé situace se pokusíme uspět.

Berete zápas se Slovenskem výjimečněji než ostatní?
Je pravda, že ještě před pár lety jsme byli jedna republika. Ale myslím si, že to nehraje roli, jestli je to nějaké derby, nebo ne. Je to první zápas, všichni budou mít spoustu sil. Hlavně musíme nastolit v týmu pohodu, je tu spousta nových kluků, musíme se dát do kupy a ten zápas vyhrát.

Jak se rozhodlo o tom, že budete znovu kapitán?
Asi na mě to "céčko" zbylo. Není to ale jen o céčku, je jedno, kdo ho má. V tomhle týmu by ho měl mít Jarda Jágr, ale on ho nechce, tak to zbylo na mě.

Jak se těšíte na šampionát v Bělorusku?
Hrál jsem tam v Minsku asi třikrát, i v té velké hale. Oni pak postavili i tu menší, jsem zvědavý, jak to bude vypadat. Zázemí ale bude výborné, myslím, že by nás nemělo nic překvapit, co by nemělo klapat.

Jakou čekáte kulisu?
Když se tam hrál poprvé zápas KHL, tak bylo plno, 16 tisíc lidí. A všichni povzbuzovali, což v Rusku nebývá zvykem. Doufám, že lidi budou chodit i na ostatní zápasy a ne jen na domácí.

Vezete si nějaký talisman?
Ne. Mám fotky v mobilu. Když mi bude smutno po rodině, tak se podívám do mobilu a zavolám domů.

VIDEO: Hokejisté odletěli do MinskuNajdete na iDNES.cz

mobilní verze