Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Jihlavy má letos na Třebíč spadeno

1 2008
Třebíč, Jihlava - Hokejový útočník Oldřich Bakus se stal noční můrou Horácké Slavie Třebíč. Jihlavský kapitán hrál hlavní roli ve všech čtyřech letošních derby soubojích, k výhře svého týmu pokaždé přispěl měrou vrchovatou. Dohromady nastřílela Dukla svému tradičnímu rivalovi 14 branek a dvaatřicetiletý útočník byl u devíti z nich. Díky tomu nastřádal 4 góly a 5 asistencí.

Naposledy zničil Horáckou Slavii ve středu, kdy Jihlava slavila na třebíčském stadionu vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

"Byl to takový urputný hokej, ale to se dalo čekat, vzhledem k tomu, že Třebíč na tom teď není zrovna dobře," zhodnotil vítězné utkání jeden z jeho hrdinů.

Poprvé překonal Bakus domácího gólmana v první třetině a pak zajistil Dukle dva body dvěma perfektně zakončenými nájezdy.

"Velkou roli v tom sehrála náhoda. On je menší, dobrý na nohy, a tak jsem zkusil střílet nahoru. No a padlo to tam, za což jsem samozřejmě moc rád," pochvaloval si výsledek.

Na lahůdkové zakončení z nedávného domácího souboje s Havířovem tentokrát nebyla vhodná příležitost. "Nedá se to dělat pořád. Dneska byl brankář spíš zalezlý, proto jsem volil jiný způsob," přiznal Bakus.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze