Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kapitán Sivek: Těším se, až zvednu pohár

4 2001
M o s k v a (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Poslední překážku mají před sebou hokejoví junioři v cestě za obhajobou titulu světových šampionů. Zítra je ve finále mistrovství čeká Finsko. "Už se těsím, jak zvednu pohár nad hlavu," usmívá se kapitán Michal Sivek. "Sice ubývají síly, ale jsme pořádně nažhavení. Vždyť to bude možná naše poslední utkání v této sestavě." Na dnešním tréninku se už po ledě proháněl útočník Marek Tomica, kterého spolu s Ivanem Rachůnkem a Ladislavem Vlčkem schvátila před semifinále se Švédskem chřipka. "Zda všichni zítra nastoupí, se rozhodne až po dopoledním rozbruslení," říká asistent trenéra Pavel Hynek.Utkání budeme sledovat minutu po minutě v podrobné on-line reportážiTrenér Hynek musel do sprchy

Slávistické křídlo Tomica se cítí v pohodě, teploty už opadly. Ale Rachůnek s Vlčkem jsou na  tom hůř, stále je trápí horečky. "Nejsou na tom nejlépe," popisoval Tomica. "Ale já osobně  už se cítím na to, abych hrál," věří si Tomica. "Ale pokud mi samozřejmě trenéři postaví."  Potom si šel ještě zdřímnout, musí před zítřkem nasbírat spoustu energie. I většina  ostatních mladíků odpočívala na pokoji, jen kapitán Sivek a urostlý bek Ustrnul se na chvíli  mihli na chodbách 19. patra hotelu Ukrajina.

"Nebude to s Finskem žádná legrace," prorokuje Sivek. "Dívali jsme se na jejich zápas s  Kanadou a hodně mi překvapilo, kolik mají ještě sil. Výtečně bruslí." Video z utkání  důkladně rozebíralo i dou koučů Jaroslav Holík, Pavel Hynek. "Všechny juniorské i seniorské  úspěchy posledních let vycházely ze zajištěné obrany a uvážené ofenzivy," vypočítával Hynek.  "Takže mi musíme myslet na totéž." Hokejisté si znovu musí dávat pozor na zbytečná vyloučení, to by se jim mohlo vymstít. "Ne, že bychom neuměli v oslabení hrát. Ale stojí nás  to strašně sil," zdůvodňuje kouč. "A to si nemůžeme dovolit."

Ve finále bude znovu rozhodovat vůle a touha po úspěchu. "A tu my máme," burcuje spoluhráče  Sivek. Hráči si uvědomují, že tak blízko podobnému titulu už nikdy nemusejí být. "Je to  ohromná výzva, nic podobného už se nám nemusí podařit," uvažuje zámořský obránce Libor  Ustrnul. "Hodně nás toho bolí, ale vybičujeme se."

Defenziva se bude muset zaměřit na finského rychlíka Rita, který má v Rusku ohromnou formu.  "Nebudeme na něj nasazovat osobní obranu, ale uhlídat ho musíme," varuje Hynek. Výtečné  výkony předvádí i gólman Ahonen.

Také český tým se může na rozhodujícím postu pochlubit skvělou personou. Tomáš  Duba už dvakrát udržel čisté konto, naposledy lapil 29 střel od Švédů. "Musíme mu znovu  vzadu hodně pomáhat," uvědomuje si Ustrnul.

Rozproudila se i podpora od fanoušků z Čech, do hotelu se valí faxy. "Je to skvělé,  při tak dlouhém pobytu to hráče jenom povzbudí," přiznává Hynek. "Takže jen víc jich."  Příznivci mohou juniory potěsit vzkazy na těchto číslech: OO7-095-933 69 78 nebo 007-095-956  20 78.

Pravděpodobná sestava:
Duba - Klesla, Ustrnul, Pojkar, Výtisk, Nosek, Čutta - Brendl, Nedorost, Blatný - Vrbata,  Sivek, Erat - Havel, Plekanec, Moskal.

Utkání začíná ve 14 hodin, můžete ho sledovat v on-line reportáži na stránkách iDNES, utkání přenáší i TV Nova.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze