Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitánem hokejistů bude Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle - Nový kapitán Tomáš Kaberle při tréninku reprezentace v Montrealu. | foto: ČTK

26 2008
M o n t r e a l - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Tajenka ohledně nového šéfa hokejových reprezentantů na mistrovství světa v Kanadě je rozluštěna. Stal se jím zkušený obránce Tomáš Kaberle. Trenér Alois Hadamczik měl o jeho volbě jasno, ačkoli se spekulovalo, že by kapitánem mohl být Patrik Eliáš.

"Ten ale bude dělat Tomášovi spolu s Filipem Kubou asistenta," řekl kouč redaktorovi iDNES.cz.

Hadamczik chtěl svůj verdikt oznámit světu až poté, co jej sdělí samotným hráčům.

"O kapitánovi jsem už rozhodnutý, ale nejdřív to chci říct klukům. Nechci, aby vyšli z kabiny a dozvěděli se o své nové roli od vás novinářů," vysvětloval kouč po prvním společném tréninku na kanadském území.

Proč se Hadamczik rozhodl pro Kaberleho? Důvody jsou nasnadě. Kladenský rodák je vyhlášený patriot, nikdy neodmítl nabídku reprezentovat.

"Národní tým je pro mě vždycky na prvním místě," prohlásil v minulosti mnohokrát.

A Eliáš, jenž bude na šampionátu v Quebeku největší hvězdou českého mužstva, se s trenérovým názorem podle všeho bez potíží vyrovná.

"Už jsem se během své kariéry ocitl v mnoha rozdílných situacích a vždycky jsem se k nim postavil tak, jak jsem měl. Mám dost zkušeností, nejdůležitější je, abychom se všichni podřídili týmovému úspěchu," řekl Eliáš.Najdete na iDNES.czmobilní verze