Radost švédských hokejistůl

Radost švédských hokejistůl | foto: AP

Hokejisté Švédska porazili Finsko a ovládli v Helsinkách turnaj Karjala

• 0
Hokejisté Švédska porazili v závěrečném zápase turnaje Karjala Finsko 3:1 a bez porážky ovládli první akci seriálu Euro Hockey Tour. Švédové rozhodli duel týmů, které předtím obě utkání vyhrály, díky produktivitě v přesilových hrách. Všechny své branky vstřelili v početní výhodě. Česká reprezentace skončila bez bodu poslední.

Švédové byli v Helsinkách od začátku mírně aktivnější, do vedení se dostali v 15. minutě, kdy Djoos připravil první branku pro Landera. I další góly hosté přidali ve druhé části v přesilovkách.

Nejprve potrestal faul Pakarinena již po devíti sekundách Jesper Olofsson, jehož střelu do vlastní branky nešťastně srazil Ohtamaa. Další přesilovka byla ještě kratší. Kotkansalo se na led vrátil již po pěti sekundách. Olkinuoru ve finské brance prostřelil Tömmernes.

Ve třetí třetině domácí Finové, podporováni více než 12. tisíci diváky, zvýšili aktivitu, podařilo se jim ale pouze snížit na 1:3. Švédové v závěru duel zkušeně kontrolovali a ubránili si i při power play domácích v posledních dvou minutách.

Finsko - Švédsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky: 42:31 Liedes (M. Aaltonen, Koivisto) - 14:28 Lander (Djoos), 35:00 Olofsson (Tömmernes, Bristedt), 38:00 Tömmernes (Bristedt). Diváci: 12 206.

Finsko Olkinuora (Westerholm) – Saarijärvi, Ohtamaa (A), Lindbohm, Vatanen, Sund, Koivisto, Kotkansalo, J. Parikka – Innala, V. Filppula (A), Pakarinen – H. Pesonen, V. Petman, Rajala – Liedes, M. Aaltonen, Ojamäki – Tallberg, Björninen, M. Anttila (C).

Švédsko Lindvall (41. Lars Johansson) – Tömmernes, Pudas, Djuse, Folin, Djoos, Hansson – Bromé, Lander, C. Klingberg – Holmberg, F. Olofsson, A. Bengtsson – Bristedt, Linus Johansson, Nygärd – Everberg, J. de La Rose, Olofsson.