Zkušený karlovarský obránce Radim Bičánek (v bílém)

Zkušený karlovarský obránce Radim Bičánek (v bílém) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Bičánek smekal klobouk. Takhle musíme hrát, říká po skalpu Liberce

• 0
Střílet, střílet! Cestu k obratu proti Liberci nastínil obránce Radim Bičánek. Ve 29. minutě vypálil od modré a kotouč zastavila až síť - 1:3. Rozhodčí za střelce označili Bičánka, ale ten počítá s dodatečnou úpravou. "Podle mě to tečoval ještě Zaťa (Zaťovič). Od toho máme video," usmívá se.

Jako celý tým si užil velkolepou otočku. Energie zápasy neotáčí ani ze stavů 0:2 nebo dokonce 0:1. "Povedlo se nám to snad poprvé."

Vzhledem k průběhu utkání tedy hodně cenné body?
Určitě. Začátek z naší strany nebyl vůbec dobrý, i když nějaké šance jsme měli. Nebyli jsme důrazní před brankou, naopak Liberec dával góly celkem snadno. Bylo to frustrující. Pak ale klobouk dolů před celým týmem, že jsme to dokázali zvrátit. Ve třetí třetině už jsme byli jasně lepším týmem.

První gól Liberce vás hodně zaskočil?
Bylo frustrující, že my jsme vlastně hráli hokej a oni dávali góly. Nebylo to příjemné, ale nevzdali jsme to. Konečně se nám povedlo zápas otočit na svoji stranu, což se nám dlouho nevedlo.

Gól po teči Zaťoviče, nebo váš?
Myslím, že to Zaťa tečoval. Od toho je tady video, ať se rozhodčí podívají a určí správného střelce.

Bavili jste se spolu, kdo vlastně skóroval?
Říkal jsem Martinovi, že to určitě opraví. Střela jasně změnila směr, on byl v souboji před brankou se soupeřovým hráčem. Ale ono je jedno, kdo tu branku dal.

Byl zlomový gól na 2:3, jedenáct sekund před druhou sirénou?
Tenhle gól byl určitě hodně důležitý. Tlačili jsme se do nich a využili toho ke snížení. Gól do šatny je vždycky velkým povzbuzením do další třetiny. Určitě důležitý moment.

Vyrovnání ale dlouho nepřicházelo... Nebyli jste už nervózní?
V šatně jsme si něco řekli, že budeme hrát stejným stylem. Pokud budeme pořád prohrávat, že budou obránci víc pomáhat směrem dopředu.

Góly z dorážek, po střelách. Byl to recept na Liberec?
Na Melicherčíka šlo hodně střel. Kluci postupem času byli víc a víc důrazní před brankou, takže některé puky asi neviděl. Takhle musíme hrát. Být důrazní před jejich i naší brankou. Mít dorážky.

Rada od trenéra gólmanů na libereckého brankáře to nebyla?
Ne, to ne. (úsměv) Máme mladé kluky, musíme hrát agresivně a tlačit se do branky. Zpoza branky to dávat před branku.

Hodně vás těší otočka z 0:3?
Myslím, že je to snad poprvé, kdy jsme zápas otočili. Proti Liberci o to cennější, že je to tým v tabulce kolem nás.