Karlovarským chybí k extralize poslední krok

2 2001
K a r l o v y V a r y - Hokejisté Karlových Varů zvítězili v pátém utkání baráže o extraligu nad Chomutovem 5:1, na zápasy vedou 3:2 a k jistotě účasti v dalším ročníku nejvyšší soutěže jim tak chybí jediné vítěztsví. Hosté se sice v první třetině ujali vedení, ale Západočeši již v polovině utkání skóre otočili a v závěrečném dějtsví zvýraznili svůj úspěch dalšími třemi brankami, z nichž dvě padly v samotném závěru. Šestý duel je na programu ve středu, výhodu domácího prostředí bude mít Chomutov.

V páté minutě byl vyloučen domácí Steiner na dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí, ale Chomutov i přes několik šancí početní výhodu nevyužil. Hosté častěji stříleli na branku a byla na nich vidět větší chuť do hry. Aktivita se jim vyplatila v 10. minutě, kdy se od modré čáry trefil obránce Suchý.

V závěru třetiny hrála Becherovka přesilovku pěti proti třem, ale vyrovnat
se jí nepodařilo. V druhé třetině domácí trenéři prohodili složení útoků a nový centr první řady Hlinka hned v úvodu přestřelil prázdnou branku. Vzápětí ale Steiner využil za 12 vteřin přesilovku a vyrovnal. V 28. minutě se sám před chomutovským gólmanem ocitl Grof, ale klička mu nevyšla.

V polovině zápasu ujela v oslabení dvojice Libor Procházka - Kverka a útočník po kličce Jarinovi dostal domácí tým poprvé v zápasu do vedení. V závěru třetiny hrála Becherovka přesilovku čtyři na tři a vzápětí půl minuty dokonce dvojnásobnou, ale ani to jí ke zvýšení náskoku nepomohlo.

Na začátku poslední třetiny se obranou hostí proháčkoval Radek Procházka a střelou 'pod víko' zvýšil na 3:1. Za minutu trefil Pavliš z úhlu levou tyč chomutovské branky. V polovině třetiny hráli domácí hokejisté další přesilovku pět na tři, ale opět ji nedokázali využít.

Závěr utkání byl na rozdíl od předchozích duelů klidný. Do prázdné sítě totiž při power play Chomutova přidal čtvrtý gól Steiner a vzápětí po něm ještě Tomík vstřelil pátou branku Karlových Varů. Barážová série se ve středu přesune do Chomutova, kde si Západočeši mohou v případě vítězství udržet extraligovou příslušnost.

Hlasy trenérů po utkání
Marek Sýkora (Karlovy Vary):
"V první třetině na nás dolehla vážnost situace, a proto byl stav takový, jaký byl. Potom jsme se zlepšovali a k tomu nám pomohly přesilovky. Tyto zápasy nejsou na krásu a jsme rádi, že jsme proti velmi dobrému soupeři dnešní utkání zvládli."

Milan Fiedler (asistent trenéra Chomutova): "Blahopřeji domácím k vítězství. Po pěti zápasech můžu říci, že celá baráž je pěkná blamáž všech aktérů. Dnes jsme měli patnáct vyloučených, z toho čtyřikrát do tří. Víc k tomu nemám co říci."

Karlovy Vary - KLH Chomutov 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
21. Steiner (Kántor), 31. Kverka (L. Procházka), 42. R. Procházka, 58. Steiner, 59. Tomík (M. Hlinka) - 10. Suchý (Mošna, Petrovka).
Rozhodčí: Husička - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:14, navíc Suchý (Chomutov) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4300. Stav série: 3:2.

Karlovy Vary: Franěk - Grof, Sejejs, L. Procházka, J. Polák, Kántor, Prošek (21. Rebolj) - Tomík, Kverka, Košťál - R. Procházka, Steiner, Chlubna - Hruška, M. Hlinka, Pavliš - J. Kopecký, Domin, Navrátil.
Chomutov: Jarina - Hájek, Trefný, Bauer, Plaček, Štelcich, Liška, Drábl, Suchý - Boušek, Koláček, Gombár - Jíra, Šíp, Jor - Petrovka, Mikšovic (30. Kožnar), Mošna.

Ačkoli nakonec Karlovy Vary hladce zvítězily, bojovalo se o každý puk.

Fanoušci Karlových Varů měli po utkání důvod k radosti.

O poznání rušněji bylo v pátém utkání baráže o extraligu před brankou Chomutova.

Také páté utkání baráže se hrálo pěkně zostra, v sázce je účast v nejvyšší soutěži.