Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovy Vary a KHL? Teď jsme na bodě nula, uvedl manažer klubu

HC Davos - Karlovy Vary: Lukáš Mensator | foto: Arnd WiegmannReuters

29 2008
Účast hokejistů Karlových Varů v příštím ročníku Kontinentální ligy je v mlze. Vedení ruské soutěže, v níž hrají i týmy z Lotyšska, Běloruska a Kazachstánu, kvůli světové ekonomické krizi přerušilo jednání o rozšíření ligy. V rozhovoru pro deník Sport to řekl generální manažer Energie Miroslav Vaněk.
 

"Na poslední schůzce se dohodlo, že vzhledem k situaci, která nastala na světovém finančním trhu, odkládáme jednání o dva měsíce. Další schůzka by měla být až koncem února," řekl Vaněk.

Účastníci KHL podle něj nyní řeší vlastní problémy. "Sami se dostali do velkých potíží a momentálně se přistoupení jakéhokoliv evropského klubu do soutěže stalo až bodem číslo dva. Bod číslo jedna je udržet stávající ligu na vysoké úrovni. Aby všechny kluby, které ji hrají, měly dostatek financí," uvedl karlovarský generální manažer v Davosu, kde český vicemistr startuje na Spenglerově poháru.

Západočeši mají podle Vaňka i nadále zájem v KHL v budoucnosti startovat a budou v jednáních pokračovat. Momentálně ale žádnou další iniciativu vyvíjet nebudou, ani nejednají se sponzory, kteří by se na startu českého celku v soutěži podíleli.

"Teď jsme naprosto na bodě nula. Musíme počkat, jak se dohodneme s vedením KHL. Od toho se bude odvíjet všechno další. V tuto chvíli proto nic neřešíme. Čekáme až na tu schůzku koncem února a pak uvidíme," podotkl Vaněk.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze