Karlovy Vary budou ve Švýcarsku bojovat o turnajové prvenství

Karlovy Vary - Slavia - Momentka z šestého finálového zápasu Karlovy Vary - Slavia. | foto: Martin StolařMF DNES

23 2008
Hokejisté Karlových Varů se ve švýcarském Kolin Cupu střetnou o první místo s německým Manheimem. Dnes o tom rozhodla jejich výhra 4:3 v prodloužení nad Luganem. Zcela opačně si na jiném švýcarském turnaji, Coupe des Bains v Yverdonu, vedli hráči Liberce. Podlehli 0:2 Ambri a skončili poslední.

Lugano - Energie Karlovy Vary 3:4 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Hokejisté Karlových Varů zvítězili na Kolin Cupu nad Luganem 4:3 v prodloužení. V neděli budou od 13:00 bojovat o prvenství na švýcarském turnaji s německým Mannheimem.

Západočeši vedli po první třetině díky Dubnově trefě, ale Lugano pak v druhé třetině výsledek otočilo. Závěrečnou část vyhrála Energie díky gólům Grofa a Procházky 2:1 a o vítězi rozhodlo prodloužení. V něm se trefil Dej, který si tak připsal stejně jako v pátek vítězný gól.

Branky Karlových Varů: Duben, Grof, Procházka, Dej.

Bílí Tygři Liberec - Ambri/Piotta 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Hokejisté Liberce prohráli ve svém závěrečném utkání na turnaji Coupe des Bains v Yverdonu v zápase o konečné páté místo s Ambri/Piottou 0:2 a skončili poslední.

Po návratu ze Švýcarska čeká Bílé Tygry další přípravný zápas v úterý na ledě Kladna. Severočeši na brankáře Baumleho za celý zápas recept nenašli. Za Ambri/Piottu, v jejíž sestavě nechyběl ani český bek Zdeněk Kutlák, skórovali v 37. minutě Mattioli a čtyři minuty před koncem Clarke.

Branky: 37. Mattioli, 56. Clarke.