Utkání 5. kola extraligy komentuje Jiří Hauzner

KARLOVY VARY - ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:1 (1:0,0:1, 2:0) konec zápasu
Utkání skončilo. Karlovy Vary porazily České Budějovice 3:1.
58:55
Za hákování je vyloučen hostující Turek. Hudáček se vrací do branky.
58:55
Spolehlivý Jarina vyráží střely Sailera i Babky od modré, chytá i následné dorážky.
58:35
Hostující branka je stále prázdná. Domácí se už jen brání vyhazováním na zakázaná uvolnění.
57:55
Ránu Sailera od modré gólman Jarina vyrazil.
57:40
Hosté si vzali oddechový čas a jejich branka zůstává prázdná.
57:31
Domácí Alinč vstřelil gól, stav utkání 3:1. Dotírající Alinč obral o puk obránce Suchánka a přes lapačku brankáře Hudáčka propasíroval puk do branky.
56:57
I pátá přesilovka domácích zůstává nevyužita.
54:57
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Neckář.
54:57
Do otevřené obrany hostí si najel Alinč. Jeho střelu z pravé strany schoval brankář Hudáček v lapačce.
52:56
Domácí sází na rychlé protiútoky. Po jednom z nich střílí z pravého kruhu Skuhravý, brankář Hudáček jeho pokus vyrazil levým betonem.
52:04
Hosté se pokoušejí o vyrovnání, schází jim však finální přihrávka. Domácí je důslednou obranou nepouštějí do šancí.
48:12
Hned po skončení přesilovky se dostal do rychlého protiútoku Alinč, jeho střelu vyrazil brankář Hudáček levým betonem.
46:33
Po přihrávce Ptáčka střílel z otočky po ledě Tvrdík, brankář Hudáček jeho střelu vyrazil za branku.
45:58
Za vražení na hražení je vyloučen hostující Šimánek.
45:06
Karlovy Vary vedou 2:1. Gól vstřelil Bacul po přihrávce Košťála. Bacul s pukem na hokejce obkroužil branku a zasunul puk za překvapeného Hudáčka.
43:22
Hra je z obou stran opatrná, oba soupeři pozorně střeží prostor před svými brankami.
40:27
Po přihrávce Svobody pálil do připraveného Hudáčka z levého kruhu Němčický.
40:01
40:00
Skončila druhá třetina. Domácí v prostřední třetině přenechali aktivitu hostům. Po Šimánkově vyrovnání se trápili, jejich útočným akcím scházela přesnost.
39:54
I třetí přesilovka domácích končí neúspěchem, Hudáčkovu branku vážněji neohrozili.
37:54
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující kapitán Rob.
36:40
Hra je těchto chvílích neurovnaná. Hraje se především ve středním pásmu, oběma soupeřům chybí nápad pro útočnou akci.
33:26
Po Alinčově přihrávce střílel Kumstát. Brankář Hudáček však jeho pokus skryl pod betony.
32:50
Brankář Hudáček nejprve vyráží Galvasovu ránu od modré, následná střela Ptáčka míří těsně vedle jeho branky.
30:33
České Budějovice vyrovnaly, gól vstřelil Šimánek. Odražený puk se dostal k Šimánkovi a ten šťastnou střelou pod horní tyčku překonal Jarinu.
27:50
Obránce Rodin nachází kolmou přihrávkou Pavliše, který se řítil sám na brankáře Hudáčka. Českobudějovický gólman však jeho střelu mezi betony vyrazil hokejkou.