Pátek 13. byl nešťastný pro hokejisty Chomutova. Trefovali tyčky

TREFA. Karlovarští hokejisté se radují z branky proti Chomutovu. | foto: Martin Stolař, MAFRA

14 2013
V létě z deseti pokusů Piráti marně vyhlíželi tříbodovou výhru, nedočkali se jí ani v pátek v 1. kole hokejové extraligy. Karlovy Vary - Chomutov 3:2 po samostatných nájezdech.

Pro hostující Piráty to byl skutečně smolný pátek 13., vždyť byli lepší a mohli v klidu vyhrát v základní hrací době. Ve 3. třetině hosté byli blízko od navýšení svého vedení, během přesilovky dvakrát v rozmezí pár vteřin nastřelili horní tyčku Lakos a Balej! A domácí trestali hned v další minutě, po krásném slalomu vyrovnal Koblasa. Na tabuli svítil čas 55:36...

Piráti přitom před 4 269 diváky ubránili tři ze čtyř dvojnásobných oslabení! Jen to první ne, ztráceli po dorážce Balána. Jenže ještě v 1. periodě po exkluzivní přihrávce Kubinčáka u tyčky zametl na 1:1 Račuk a vzápětí po spolupráci letních posil Svoboda nabil najíždějícímu Balejovi - 2:1!

V chomutovské brance dostal důvěru Hanuljak před Kostúrem. "Nemyslím si, že by šlo vyloženě o zvolení jedničky," tvrdil před zápasem na klubovém webu Hanuljak. "Ale jsem rád, že začínám."

V neděli se Piráti v 17.30 v domácí premiéře vrhnou na Spartou, které se budou snažit oplatit dvě porážky z letní European Trophy. Litvínov o víkendu nehraje, zápas v Pardubicích má přeložený až na úterý. Už ve čtvrtek doma podlehl 2:3 po nájezdech Zlínu.