STŘELEC. Slovák Juraj Kolník z Davosu nasázel karlovarskému brankáři Sáblíkovi hattrick a jeho týmu i díky tomu porazil na Spenglerově poháru Karlovy Vary 5:3. | foto: AP

Karlovy Vary prohrály na Spengler Cupu i podruhé. Podlehly Davosu

• 18
Hokejisté Karlových Varů ve švýcarském Davosu prohráli i druhý zápas. Po prohře na nájezdy s Kanadou nestačili na domácí výběr. Davos vyhrál i díky hattricku slovenského útočníka Juraje Kolníka 5:3.

Západočechům se přitom vydařil vstup do zápasu a v 9. minutě se zásluhou pohotově dorážejícího kapitána Skuhravého dostali do vedení. Domácí však devět vteřin před koncem první třetiny vyrovnali, když Sáblíka překonal poprvé Kolník, a ve druhé části si během 23 vteřin vypracovali dvoubrankové vedení.

Nejprve potrestal Kristkův faul Kolník, poté proměnil svůj samostatný únik v gól Marc Wieser. Zvýšit náskok Davosu mohl opět slovenský útočník, ve 35. minutě ale trefil jen tyčku. Čeští šampioni duel zdramatizovali - 21 vteřin před koncem druhé části snížil v početní výhodě Kumstát.

Vyrovnat se ale českému týmu nepodařilo. I nadále jen snižoval náskok soupeře. Poté, co na 4:2 zvýšil Duca, upravil na rozdíl jedné branky po samostatné akci Kristek. Klid do závěru dala Davosu třetí branka Kolníka. Západočeši mohli opět snížit, Pálffy ale trefil tyčku.

Druhý nedělní zápas sehraje Manheim proti Dinamu Minsk. Třetím soupeřem Karlových Varů budou v pondělí od 15:00 hráči Mannheimu.

dAVOS - KARLOVY vARY 3:5

Branky a nahrávky: 20. Kolník (Naumenko, Guggisberg), 28. Kolník (R. von Arx), 29. M. Wieser (D. Wieser, Rizzi), 47. Duca (Tatíček), 58. Kolník (R. von Arx, Guggisberg) - 9. Skuhravý (Košťál), 40. Kumstát (Němec), 52. Kristek (Melenovský). Rozhodčí: Reiber, Stalder - Arm, Müller. Vyloučení: 5:5, navíc Prošek (K. Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6746 (vyprodáno). Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1.

Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Parýzek, Kutlák, Prošek, Mucha - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pálffy, Pech, Hluchý - Zjuzin, Kristek, Melenovský - Zucker, Kuběna, Zaťovič.

Další zápas:
Adler Mannheim - Dinamo Minsk 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
47. Arendt - 32. Varlamov, 49. Kovyršin.

tabulka
Z V VP PP P S B
1. Davos 2 2 0 0 0 8:5 4
2. Kanada 1 0 1 0 0 7:6 2
3. Minsk 2 1 0 0 1 4:4 2
4. Karlovy Vary 2 0 0 1 1 9:12 1
5. Mannheim 1 0 0 0 1 1:2 0