Karlovy Vary se utápějí v krizi

Karlovy Vary - Další nevýrazné představení sehráli hokejisté extraligových Karlových Varů. Na svém ledě prohráli s Kladnem 2:4 v utkání sotva průměrné úrovně. Vítězství hostů bylo v každém případě zasloužené. Vary vedly od 8. minuty brankou Petra Kumstáta, ale nepsané pravidlo o významu prvního gólu v nedělním duelu neplatilo.

Soupeř totiž brzy otočil skóre po dvou trefách Miloslava Hořavy a pak už jistě kráčel k úspěchu. Naopak bylo s každou odehranou minutou patrnější, že se Vary ani na devátý pokus nedočkají výhry za tři body.

"Nehráli jsme dobře. Chybělo větší nasazení a důraz, k tomu neproměňujeme šance," konstatoval smutný karlovarský kouč Pavel Pazourek. "Obraz utkání je teď pořád stejný, navíc branky, které jsme dnes inkasovali, byly spíše lacinější," chmuřil se trenér.

Jeho kladenský protějšek Zdeněk Müller si pochvaloval vstup svého celku do utkání. I přesto, že vedoucí gól vstřelil soupeř. "Vyhráli jsme první třetinu a pak už jsme drželi výsledek, vycházeli jsme z obrany," popsal Müller jednoduchou taktiku.

"Hodně důležitá byla naše branka na 3:1," připomněl kladenský kouč Bílkovu trefu z 25. minuty, po které v domácí brance došlo na střídání. Lukáše Mensatora vystřídal Zdeněk Šmíd.

"Jsme rádi, že jsme letos konečně Vary porazili," připomněl Müller bilanci současného extraligového ročníku. V předchozích dvou utkáních totiž pokaždé vyhrála Energie - na svém ledě 3:2, v Kladně 4:3.

Výsledek nedělního zápasu pečetila pozoruhodná trefa Františka Kaberleho. Kladenský bek při karlovarské hře bez brankáře skóroval přes celé hřiště biliárovým zásahem o mantinel. Přesnosti pokusu nevěřil ani jeden z domácích zadáků, který se po kotouči zřejmě mohl natáhnout, ale pustil ho na zakázané uvolnění...