KARLOVY VARY - SPARTA

Utkání 1. kola extraligy komentuje Jiří Hauzner

KARLOVY VARY - SPARTA 1:4 (0:3, 1:0, 0:1) Konec zápasu
60:00
Konec zápasu. Sparta zaslouženě zvítězila. Šimíček a Broš si připsali po dvou bodech.
59:19
V posledních minutách už se zápas jen dohrává.
57:23
Sparta se opět s přehledem ubránila, domácí neměli žádnou vážnější šanci.
55:23
V závěru utkání mají domácí výhodu přesilovky. Za krosček byl vyloučen Špilár.
54:14
Mezi domácími obránci se prokličoval aktivní Havlát, jeho pokus o blafák ale Jarina vystihl.
52:41
Po chybě sparťanských obránců se k puku dostal Polák, zavezl ho k brance a přihrál Košťálovi, tomu ve skórování zabránil Špilár.
52:08
Na kolmou přihrávku si najel Lipianský a z prostoru mezi kruhy se pokusil zaskočit Břízu. Jeho střela šla ale těsně mimo.
51:34
Hosté jsou o něco aktivnější, nebezpečné jsou útoky především první formace.
47:46
Procházka je zpátky na ledě, Karlovy Vary se v početní výhodě neprosadily.
46:23
Alinč trefil zleva boční konstrukci, dorážku Kumstáta chytil Bříza.
45:46
Sparta se bude bránit ve čtyřech, za nedovolené bránění dostal dvě minuty Procházka.
43:55
Karlovy Vary - Sparta 1:4 Šimičík zleva přihrával po ledě, před branku si najel Broš a puk tečoval po horní tyčku.
42:27
Za hru vysokou holí je potrestán dvěma minutami Krajíček.
41:13
Marek zavezl puk do útočného pásma, přihrál Havlátovi, který hledal ještě lépe postaveného Tona. Na konci celé akce stál ale domácí gólman Jarina, kretý sparťanovu střelu kryl.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Po gólu na 1:3 hokejisté Varů ožili, Spartu několikrát podržel Bříza.
39:45
Šimíček se vrací z trestné lavice.
39:15
Ptáčkova rána od modré končí opět v Břízově lapačce.
39:04
Polák se protáhl až před branku, jeho střelu Bříza vyrazil ramenem a odražený puk schoval do lapačky.
38:18
Tvrdě pálil Krajíček, ale puk letěl vedle tyčky. Následně na modré napřáhl Ptáček, jeho střela byla sražena a Bříza ji v pojodě chytil do lapačky.
37:46
Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale Sparta dobře brání prostor před brankou.
35:45
Po faulu na Košťala je vyloučen Šimíček na dvě plus dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
35:33
Hned po vhazování se dostal až před Břízu Alinč, ovšem sparťanský brankář ho vychytal a úspěšný byl i při Košťálově střele ze střední vzdálenosti.
34:29
Karlovy Vary - Sparta 1:3 Individuální akci, na jejímž začátku sebral puk ve vlastním obranném pásmu, zakončil Netík blafákem. Před tím se snadno prokličkoval sparťanskou obranou.
33:35
Sparťané kontrolují hru a jsou lepší ve všech herních činnostech. Domácí tým k ničemu nepouštějí.
30:29
Na modré napřáhl Krajíček, jeho pokus ale sparťanští obránci srazili do rohu.
29:55
Velké starosti mají domácí s Havlátem, který si opět udělal prostor v útočném pásmu a Jarina jeho střelu z prostoru mezi kruhy vyrážel levým betonem.
28:39
Sparta výborně brání střední pásmo a domácí se vůbec nemohou prosadit kombinační hrou. Ale ani hosté se v této fázi zápasu zápasu nedostávají do šancí.