Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trápí nás přesilovky. Málo měníme pozice, málo střílíme, říká Rachůnek

Tomáš Rachůnek na tréninku. Archivní snímek. | foto: www.hc-olomouc.cz

26 2015
Není to pilný sběratel kanadských bodů, ale svou šikovností může rozhodovat zápasy. Tomáš Rachůnek si zahrál KHL, teď ladí fazonu na sezonu. „Zatím nás nejvíc trápí přesilovky, ty máme hodně špatné,“ říká čtyřiadvacetiletý odchovanec Zlína.

Není to pilný sběratel kanadských bodů, ale svou šikovností může rozhodovat zápasy. Tomáš Rachůnek si zahrál KHL, teď ladí fazonu na sezonu. „Zatím nás nejvíc trápí přesilovky, ty máme hodně špatné,“ říká čtyřiadvacetiletý odchovanec Zlína.

S výsledky v přípravě panuje spokojenost, nebo naopak?
V těch dosavadních zápasech jsme hodně rotovali sestavou, síly se rozkládaly na hodně hráčů. Střídali jsme se, většinou jsme hráli jen na tři lajny. Spokojení asi úplně nejsme, ale zklamaní být také nemáme důvod. Důležité je ale sednout si a všechno sladit do sezony. Najít různé vazby, abychom svůj výkon zlepšovali.

Kouč Mlejnek mluvil o finální fázi přípravy, kladl tohle i vám hráčům na srdce?
Jo, jo. Už od zápasu doma proti Plzni hrajeme v plné sestavě, už trenéři nebudou zkoušet tolik kluků. Všechno už směřuje k lize, aby si sedla finální sestava.

Vás trenéři zařadili do lajny praváků k Hruškovi s Maroszem. Jak vaše spolupráce pokračuje?
Nebylo to špatné, ale dohromady nás dali hned v začátku, prostor pro zlepšení pořád je. Musíme se hodně zlepšovat a svůj výkon posouvat. Minulý týden navíc onemocněl Marcel Haščák, bylo třeba složení zase trochu upravit. Zatím se všechno hledá, zkouší, pořád je nějaký čas do startu extraligy.

Hledá se i forma v přesilovkách. Zatím velmi slabý faktor přípravy.
Dělají nám problém od samého začátku přípravy. Málo střílíme, pomalu posouváme puk, všechno je pomalé a nemá vysoké tempo. Spíš to tak šmrdláme. Přesilovky rozhodně musíme zlepšit a v příštích zápasech je hrát úplně jinak.

Jak jinak?
Hodně si nahráváme kolem dokola, ale výměn pozic je strašně málo a skoro se nedostáváme do střelby z první. Takové věci musíme vymakat a zapracovat na nich.

Hraje roli i to, že také přesilovkové formace se mění?
To vám asi nemůžu říct, to je spíš otázka na trenéry. (úsměv) Asi není tak velký problém, že někdy je v přesilovce ten a jindy jiný hráč. Musíme hrát podle šablony, kterou nám nakreslí trenéři a o hodně svůj výkon zlepšit. Málo střílíme a z toho všechno plyne. Kluci jako Benák nebo Bartek jsou tam kvůli tomu, aby to dostali na střelu a z první vypálili. Je třeba jim ten puk dát ve správný čas a dobře na hůl.

Ve Varech už jste nějaký měsíc, klub a všechno kolem se líbí?
Jo, všechno je super. Zatím se mi tady líbí, zázemí je super, kluci mě mezi sebe vzali parádně, parta je výborná. Město je také hezké, nemám si na co stěžovat. Jsem spokojený a věřím, že všechno tohle přeneseme i do sezony a bude se nám dařit.

Čím vás klub přesvědčil, že je správné jít zrovna do Energie?
Jednání s klubem bylo nejvíc korektní, opravdu velmi dobré a rychlé. Nechtěl jsem dlouho váhat a čekat. Vary pro mě byly poměrně rychlou a jasnou volbou. Cítil jsem o sebe zájem a dohodli jsme se. Mluvil jsem i s trenérem Mlejnkem, což určitě také pomohlo.

Bavili jste se o vaší pozici v týmu?
Na to jsem se nijak nezaměřoval. Všechny extraligové týmy jsou silné a vyrovnané. Na mě zapůsobilo, že jsem mohl mluvit s trenérem, že mě do týmu chce. Asi tak. (úsměv)

Probírali jste volbu i s Rostislavem Maroszem, který přišel také z Olomouce?
Bavili jsme se o tom, že mají zájem o nás oba. Ale rozhodně to nebylo tak, že když podepíše on, půjdu i já. Jednali jsme s Energií nezávisle na sobě a je dobře, že jsme tu oba dva a budeme se snažit maximálně pomoci.

Autor:
Bodování

8

Tomáš Marcinko

Třinec

8

Dominik Kubalík

Plzeň

7

Tomáš Mertl

Plzeň

Góly

7

Tomáš Marcinko

Třinec

6

Dominik Kubalík

Plzeň

5

David Květoň

Vítkovice

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Chomutov 6 3 2 1 0 18:11 14
2. Třinec 6 4 0 1 1 20:14 13
3. Plzeň 6 3 1 1 1 27:15 12
4. Vítkovice 6 3 1 1 1 19:11 12
5. Kometa 5 2 1 1 1 17:12 9
6. Liberec 6 3 0 0 3 11:13 9
7. Ml. Boleslav 6 2 0 2 2 14:16 8
8. Hr. Králové 6 2 1 0 3 12:15 8
9. Litvínov 5 2 0 0 3 8:11 6
10. Jihlava 6 1 1 1 3 18:22 6
11. Pardubice 6 2 0 0 4 16:20 6
12. Sparta 4 2 0 0 2 11:15 6
13. Olomouc 6 2 0 0 4 11:21 6
14. Zlín 6 1 1 0 4 9:15 5

Najdete na iDNES.czmobilní verze