Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kauza Hradiště: kontumace byla zrušena

26 2004
Uherské Hradiště - Skandál na provinčním stadionu v Uherském Hradišti, kde se servali hokejoví dorostenci i jejich rodiče, byl krajským hokejovým svazem v Olomouci podruhé a definitivně zrevidován. Vynesené tresty mají po odvolání Uherského Hradiště tuto podobu: Kontumace výsledku 0:5 pro oba týmy byla zrušena, Hradiště zvítězilo 6:2.

Osm hráčů, čtyři na straně Hradiště a Brodu, mají zastavenou činnost do konce kalendářního roku. Stejně dlouho nebudou vykonávat trenérskou funkci brodský Libor Sedláček a Miroslav Stavjaňa z Hradiště.  Obě mužstva nesmí na led do posledního června.

Hradiště za nezvládnutí pořadatelské služby zaplatí pět tisíc korun, stadion je uzavřen na deset utkání.

V sobotu začínající baráž o dorosteneckou ligu se tak otevřela pro Kroměříž, až třetí tým soutěže. "Výhra je sice potvrzena, ale baráž hrát nesmíme," shrnul úterní verdikt trenér a manažer Hradiště Miroslav Stavjaňa. Jména osmi potrestaných rváčů oba kluby nemíní zveřejnit...

Ve čtvrtek se čeká na vynesení trestu pro hlavního rozhodčího utkání Radovana Kollára. Šéf komise rozhodčích ČSLH Pavel Halas včera řekl, že očekává od krajské centrály v Olomouci, a také od zlínské svazové kanceláře, která rozhodčího nominovala, jasná stanoviska.  "Do té doby nebudu záležitost komentovat," prohlásil Halas.

Od olomouckého předsedy Petra Zlámala dostane k jednání ve Velké Bíteši jednoznačný návrh. "Navrhneme, aby byla sudímu Kollárovi, který je podle našeho názoru hlavním viníkem všech neuvěřitelných nepřístojností, zastavena činnost nebo odebrána licence," prohlásil Petr Zlámal.

Krajský předseda žádá přísný trest na základě videa z utkání, které zřetelně prokazuje Kollárovu nečinnost. "Sudí ještě před hromadnou bitkou nepískal celou řadu nedovolených zákroků. Různé kopance, podtržení, krosčeky do krku, to všechno přehlížel v klidu," diví se Kollárovu postupu Zlámal.

"Vrcholem všeho pak byl závěr, kdy se mu na ledě všichni servali. Kollár pak neoznačil jediného viníka, do zápisu nedal jedinou zmínku o rvačce. A v momentě, kdy bezvládný člověk ležel na střídačce, nařídil pokračovat ve hře... To jsou zásadní věci!"

Rozhodčí Radovan Kollár zatím nezná příčinu svého chování. "Ten zápas se mi stále v duchu promítá před očima. Nevím, proč jsem nejednal tak, jako vždycky," řekl.Najdete na iDNES.czmobilní verze