Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Každý ze silné pětky už ukázal sílu

30 2004
Ostrava - Pět hladových vlků si v Ostravě brousí své zuby na skalp českého hokejového tým. Pět silných a velmi kvalitních soupeřů. Švédsko, Slovensko, Finsko, Rusko, USA. Jeden z nich v osmifinálové skupině vypadne, jeden z nich půjde ve čtvrtfinále proti České republice.

„Kdo by byl pro český tým ve čtvrtfinále nejnepříjemnější?“ zopakoval si pro sebe otázku třinecký trenér Pavel Marek, který je jedním z pomocníků reprezentačního kouče Slavomíra Lenera.

V Ostravě sleduje soupeře, sbírá poznatky. „To se říct nedá, z těch týmů si nevyberete. Každý už ukázal svou sílu.“

Jaký dojem tedy na Marka silná ostravská pětka udělala?

Švédsko (4 body). Co předvedli proti Rusům, to bylo famózní. Hrají vynikající, kombinační hokej. Přesné a rychlé přihrávky na malém prostoru, vědí o sobě. Jsou sehraní a mají v týmu skvělé individuality.

Slovensko (3 body). Vynikající tým, ofenzivně velmi silný. V Ostravě je navíc žene neskutečná atmosféra, běhal mi z ní mráz po zádech. Těžko říct, jestli budou mít takovou podporu i v Praze.

Finsko (2 body). Prosazují se díky preciznímu bruslení a účelné hře. Výborně brání, v tom je jejich síla, těžko se proti nim hraje. Fyzicky jsou na tom výborně. Jen v útoku jsem od nich čekal víc.

Rusko (2 body). Vynikající individuality. Kovalčuk s Jašinem se umějí prosadit. Podle toho hra týmu vypadá. Přehnaně nekombinují, snaží se prosadit sami. A podobných typů mají víc.

USA (1 bod). Zdánlivě nejslabší, ale pozor! Američané jsou nevyzpytatelní. Dá se očekávat, že půjdou nahoru, zápas od zápasu se budou sehrávat. Jsou fyzicky disponovaní, hrají účelnou, jednoduchou hru. Hodně střílejí, jsou důrazní, góly dávají z nenápadných akcí. Skvěle sehráli zápas se Slovenskem. Bylo znát, že disciplínu a taktiku mají hráči v sobě.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze