Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kde bude v příští sezoně hrát Dopita?

22 2003
Praha - Příští hokejový osud centra Jiřího Dopity je stále nejasný. Nyní se čtyřiatřicetiletý útočník připravuje s prvoligovým Havířovem, kde spolu s Tomášem Sršněm pořádá hokejovou školu. "Možná to ještě půjde zkusit do NHL, ale není to jeho priorita. Záleží na nabídce. Jinak je domluvený na variantě, že by působil v Čechách. Švýcarsko, o kterém se také mluví, teď není na pořadu dne," řekl Dopitův agent Petr Svoboda starší. Klub, se kterým hráč jedná, odmítl uvést, ale v kuloárech se hovoří o Pardubicích.

Dopita má zase chuť do hokeje
Nyní je Dopita doma v Olomouci a po dobu trvání hokejové školy trénuje s mužstvem Havířova. Co bude dál? "Nejsme limitovaní žádným termínem. Samozřejmě, do NHL by měl naskočit nejpozději na kemp, ale v Evropě může podepsat klidně v listopadu," tvrdí Svoboda.

V sobotu svého klienta v Olomouci navštívil. "Vypadá odpočatě. Fyzicky i psychicky. A co je hlavní, začíná mít chuť do hokeje. Tvrdím, že je stále jedním z nejlepších hokejistů na světě. Navíc je ve skvělé kondici. Má doma dobře zařízenou posilovnu a chodí na led v Havířově."

Během návštěvy spolu debatovali i o možnosti opětovného angažmá v NHL. "Bavili jsme se o tom, kam by případně šel. Teprve později začneme řešit za kolik. V jeho případě je to jednodušší. Nemusí vzít cokoli. Nemá obavy, že by neměl kde hrát," tvrdí Svoboda.

Nabídky, které Petr Svoboda pro Dopitu shromažďuje, jsou prý konkrétní. "Ale nemůžu o nich mluvit. To se ani nedělá. Navíc v jeho případě neplatí omezení patnáctým červencem, jako to bylo v případě Petra Kadlece nebo Romana Málka. A ještě lepší je, že nejsem vázán v jednáních jedním klubem, můžu se bavit s kýmkoli."

Podle Svobody už Dopitu netrápí vleklé problémy s kolenem, kvůli němuž v červnu absolvoval další operaci a je připraven hrát. "Ale je blbost, jak se píše, že půjde někam zkusit kemp a rozhodne se podle toho, jak se mu povede. Hráč jeho kvalit a s úspěchy, které získal jak v Čechách, tak s reprezentací, nemá zapotřebí se někam vnucovat," říká Svoboda.

Kadlec na Floridu? Dobrá volba
Petr Svoboda pomohl i k odchodu slávistického beka Petra Kadlece na Floridu. S klubem mu vyjednal jednocestný kontrakt, dokonce s možností, že by se vrátil do extraligy, kdyby se mu tam nelíbilo. "Ale to není jenom problém, že by se neprosadil. Také se tam třeba nemusí líbit jeho blízkým," tvrdí Svoboda.

Kadlecovo angažmá je podle jeho slov dlouhodobou záležitostí. "Během jednání s manažery jsem ž dlouho upozorňoval, že v Česku působí bek, který má kvality srovnaltrelné s Rafalskim, nebo s Višněvským. Sice subtilní, ale tvořivý, silný na modré čáře. Sice jsem osobně myslel, že odejde spíš Honza Hejda, který má za sebou také parádní sezonu a navíc má lepší parametry. Ale nakonec to vyšlo nám s Petrem Kadlecem," mne si spokojeně ruce Svoboda.

Málek udělal dobře, že nepodepsal
Narozdíl od Petra Kadlece zůstává ve Slavii gólman Roman Málek. Přestože to po sezoně vypadalo, že do NHL jistojistě zamíří. "Ale Philadelphia dávala pořád jenom návrhy dvoucestných smuv. Navíc podepsala veterána Hacketta a na Romana by místo v prvním týmu nezbylo. Na farmě sice začínal i Roman Čechmánek, ale s jednocestným kontraktem za milion v kapse. Nakonec jsme se rozhodli, že bude pro Romana lepší zůstat v extalize a poprat se o reprezentační dres."

Svou roli sehrála i očekávaný výluka v NHL, k níž má dojít za rok, protože se očekává krach jednání o nové kolektivní smlouvě mezi NHL a hráčskou asociací. "To byl také jeden z důvodů. Nabízeli pro Romana roční smlouvu s opcí a kdyby jí uplatnili ještě před výlukou, pravděpodobně by nemohl hrát v Evropě a zbytečně by ztratil rok."

Už se také s Málkem domluvil, že ho může kdykoli vytrejdovat do jiného klubu. "Mám od něj svolení. To je dobré, už nejsem vázán jenom jednáním s Philadelphií. Bohužel do 15. července nebyla šance trejd stihnout. Nejdřív je draft, pak se otevírá trh s volnými hráči a na něm byly letos velké hvězdy. Věřím ale, že jsme se s Romanem rozhodli správně," dodává Svoboda.

 

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze