Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo bude chtít pojistit zraněného Jágra?

6 2004
Praha, New York - V bodování NHL skončil Jaromír Jágr mezi českými hráči až čtvrtý. Základní část nedokončil kvůli zranění. Na šampionátu v Česku se přesto asi nepředvede zářivější hvězda. Natažený sval v oblasti pánve by neměl jeho účast v Praze zmařit. „Ono ho pořád něco tahá,“ pravil reprezentační kouč Slavomír Lener.

Jágr zatím zůstává v New Yorku. Doma by národní sportovní idol čekala mediální štvanice, desítky žádostí o rozhovor, zatímco on by se rád soustředil na přípravu.

Letos by ho snad neměl rušit poprask kolem pojištění, jaký se spustil před dvěma lety. Tehdy hokejový svaz situaci podcenil a Jágr nastoupil v testu proti Německu na vlastní riziko. Skandál. Dost kvapně se shánělo 6 milionů korun, jež by zabezpečily jeho kolosální kontrakt, tehdy slibující 77 milionů dolarů na dalších sedm let. „Tohle letos nehrozí,“ tvrdí manažer reprezentace Zbyněk Kusý.

„Ze smlouvy mezinárodní federace s NHL je zajištěno osmdesát procent částky.“ A ten zbytek? Ze sumy 55 milionů dolarů by Jágr pořád mohl přijít asi o 11 milionů dolarů, ne? „Uvidíme, jak se k tomu postaví federace,“ pravil Kusý.

„Je i v jejím zájmu, aby se na turnaji objevily největší světové osobnosti. Případně to vyřešíme jinak.“ Jágr se o víkendu ještě setkal s newyorskými novináři. Rozprávěl o plánech na léto a příští sezonu.

Není ještě úplně rozhodnutý o účasti na srpnovém a zářijovém Světovém poháru. „Uvidíme, jaký se dá dohromady tým. Nemám zájem, aby na mě lidi zase něco házeli,“ vzpomněl si na ostudu v roce 1996. Po porážce se Švédskem tehdy zasypali diváci hokejisty plechovkami od piva.

„Ani tady v Rangers jsme nijak neperlili, ale aspoň na nás nic nelítalo. Zatím,“ vtipkoval Jágr.

Oznámil též, že se chystá do Ruska, pokud NHL na podzim kvůli sporu hráčů s majiteli nezačne. Pravděpodobnost odhadl na 95 procent, jmenoval moskevské kluby CSKA a Dynamo. „Někdo by se do Ruska možná bál,“ řekl. „Ale já byl v Moskvě mockrát a okouzlila mě.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze