Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo k Jágrovi? Přizpůsobivý hráč

14 2004
Praha - Kdo bude hrát v jedné řadě s Jaromírem Jágrem? Tak zní zásadní otázka českého týmu pro nadcházející hokejové mistrovství světa v Praze a v Ostravě. Dost možná právě na tom záleží, zda bude turnaj pro domácí výběr úspěšný, nebo skončí blamáží. Na šampionátu ve Švédsku 2002 se to nepovedlo. Jágr hrál ve formaci s Hrdinou a Hlinkou. Zvlášť prohrané čtvrtfinále s Ruskem prokázalo, že to nebyla šťastná volba.

Na Jágra se až příliš spoléhalo. Musel odtáhnout všechno sám, neměl si s kým přihrát. Hrdina sice s Jágrem hrál v Pittsburghu, jenže švédský šampionát mu nevyšel. A Hlinku zase svazovala blízkost hvězdy Jágrova formátu.

Co s Jágrem letos? „Potřebuju někoho, kdo se mi přizpůsobí. Nejlepší by bylo, kdyby přiletěl Holík s Langem, jenže to nevyjde,“ řekl Jágr po návratu ze zámoří.

Variant je přesto několik. Ta první? Martin Straka, Jágrův kamarád. Hodí se víc na levé křídlo než na centra, poctivě brání. Umí se prosadit sám, stejně jako v kombinaci. Loni se nadřel na mistrovství světa ve Finsku, byl nejlepším Čechem.

Nebo Václav Prospal, šikovný centr z Anaheimu. Bojuje, po zpackané sezoně v NHL má chuť zahrát si technický hokej.

I další možnost vypadá logicky. Jiří Dopita, pardubický obr, si s Jágrem zahrál na olympiádě. Je silný, brání, je osobnost. „Ani z Jágra se nesesype,“ řekl před časem Jágrův osobní trenér Marián Jelínek.

Kdo by mohl hrát s Jágrem v útoku

Jiří Dopita Osobnost a silák, umí bránit.
Josef Beránek S Jágrem už hrál, má zkušenosti z Evropy i ze zámoří.
Václav Prospal Bojovník, který se hodí do kombinace.
Martin Straka Jágrův kamarád, nejpravděpodobnější volba.
Jan Hlaváč Rozený střelec, nemá však za sebou vyvedenou sezonu.


Dopita však není ryzí střelec. A to byl přece další problém Hrdiny s Hlinkou v Petrohradu.

V závěru základní části NHL hrál v New York Rangers vedle Jágra Jan Hlaváč. Byla to fuška, než si vedle superhvězdy zvykl. „Dost jsem si od Jardy vyslechl,“ řekl.

Jágr vyčítal Hlaváčovi, že mu před kombinací ujíždí. „Ani nevím, jestli by teď vůbec vedle mě chtěl hrát,“ pousmál se Jágr.

Hlaváč je střelec. Podle toho by se do řady s Jágrem hodil. Ovšem v této sezoně nastřílel za Rangers pouze pět gólů. „Je dost hráčů, kteří mohou v nároďáku hrát s Jágrem,“ tvrdí Hlaváč.

Jedním z nich je i slávista Josef Beránek. S Jágrem hrál v Pittsburghu, v sezoně 2000-2001 mu pomohl vyhrát bodování NHL.

Přesto je nejpravděpodobnější možností lajna bez něj. Takže: jak by se vám zamlouvala formace Jágr, Prospal, Straka? 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze